Avatar uživatele
Ametyst

Jaké vlastnosti očekáváte od liberála?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, Cvrčák před 62 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Cvrčák

Že bude respektovat svobodu mínění, neopovrhovat jinými názorovými proudy, pokud chce, aby oponenti respektovali i jeho názory. Že bude tolerantní vůči těm, kteří s nim nesouhlasí a bude ochoten názorově konfrontovat oponenta. Že bude vědět, že jeho ideologie není univerzální pravda.

Bohužel, tyto vlastnosti mnozí liberálové již ztrácí a podléhají představě, že jejich doktrína je jediná ta správná a ostatní jsou pouze pomýlení. Tento vývoj podle mě demonstrují Piráti a Zelení, co by liberální levice. Je otázka, zda liberalismus může být nelevicový.

Upravil/a: Cvrčák

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Souhlasím se Cvrčákem, lépe to definovat nemohl. Jen dodám, že takový by měl být každý demokrat.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Že bude tolerantní a snášenlivý. Také bude brát ohled na druhé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Liberalismus je politická filozofie založená na svobodě a rovnosti před právem. Takže liberál prosazuje lidská práva a svobody včetně svobody slova, tisku a vyznání, demokracii a tržní hospodářství.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Cvrček: podle mě je liberalismus z principu spíše pravicový, viz třeba německá FDP. Zelení pokud vím nejsou nikde liberální a Piráti jsou liberální v otázkách internetu nebo drog, ale jinak jsou dost nevyhranění a ve spoustě oblatí se nebrání státním zásahům, takže je za liberály považovat nelze.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost