Nechápavé

Jaké vlastnosti mají „litinová potrubi“?

Nejlepší odpověď
Kepler

Litinová potrubí odolávají korozi, ale jsou křehká. Lámou se i při malých posunech zeminy.

Další odpovědi
Drap

Jsou dlouhodobě trvanlivá. Při správném uložení v podstatě nezničitelá

anonym

Potrubí z tvárné litiny má schopnosti přetvářet se pod zatížením a tím odolávat např. Velmi vysokým vnitřním tlakům nebo velké dopravní zátěži.Tvárná litina je houževnatá slitina železa a uhlíku, tekuté železo se upravuje hořčíkem. Trouby a tvarovky z tvárné litiny jsou z hlediska statiky považovány za ohybově měkké nebo flexibilní. Kovový materiál, jakým je tvárná litina, si své mechanické vlastnosti zachovává po celou dobu životnosti. Proto jsou potrubní systémy z tvárné litiny i po desetiletí bezpečné a odolné zátěži.

lexx

korozivzdorná a velmi trvanlivá, bohužel s ohledem na vysoký uhlík běžně nesvařitelná