Které vitamíny chybí, když má člověk kruhy pod očima?

Vím, že to může být třeba tím, že člověk nenosí brýle, nebo únavou, nemocí atd.,
ale obecně, když se ptám jen na vitamíny, které zmírní kruhy pod očima, které to jsou? :)
díky za rady

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o vitamíny, ale především o nedostatek železa., který může vzniknout z nevyrovnaností jater, ledvin atd.

Pokud nejste unavený, dobře spíte atd., mohou být kruhy pod očima příznakem i choroby.

Záleží i na barvě kruhů. Měl byste se poradit s lékařem – já uvádím svou zkušenost. U vás to může být jinak.

Ale můžete si o tom přečist i v odkazu.
ttps://www.no­vinky.cz/zena/styl/1013­75-tmave-kruhy-pod-ocima-zpusobuje-nedostat-zeleza.

https://www.wo­manonly.cz/kru­hy-pod-ocima-neznaci-jen-unavu-pred-cim-nas-mohou-varovat/

Další odpovědi
marci1

Vitamín A.
Tento vitamín je velice důležitý pro oči i jejich okolí. Jde o vitamín, který zabraňuje šerosleposti, která vzniká při špatném osvětlení v době, kdy oči namáháme. Tento vitamín se spaluje při sledování televize, požívání alkoholu nebo například aspirinu. Jeho zdrojem je mrkev, rybí tuk, játra, špenát, meruňky, mléko a spousta dalších. 🙂
https://www.top­zine.cz/pricin-kruhu-pod-ocima-je-mnoho-muze-za-ne-i-genetika

martivan

Jako „lék“ první volby je spánková terapie. Aspoň měsíc spát bez výjimky v noci minimálně 8 hodin, z toho alespoň 2 před půlnocí.

domik8

Ahoj, pokud sháníte nějaké vitamíny vztahující se k očím, doporučuji se podívat sem https://zivota­vyziva.cz/vita­miny-na-oci/. Je tam popsáno několik produktů a myslím, že každý si už najde co přesně potřebuje. Co se pak vyloženě těch kruhů pod očima týče, tak to si myslím, že může být z velké části zapříčeněné hlavně únavou a dlouhodobě nekvalitním spánkem. Zkusil bych se tedy zaměřit i na tuto stránku. Ale na ty vitamíny mrkněte tam, třeba něco pomůže 🙂

cochee

marci1: to je výstřel mimo. Vitamin A má vliv na činnost tyčinek v oční sítnici (tvorba pigmentu rodopsinu) a dále na vývoj buněk sliznic, tedy v případě oka spojivek. Ještě i jiné vlivy, které však nesouvisí s okem. Z toho ale plyne, že rozhodně nemá vliv na kruhy či pytle pod očima.