Adiska

Jaké víno Vám chutná? A jak poznáte že je kvalitní?

Chtěla bych se zeptat, jaké víno vám chutná? A jak poznáte, že je kvalitní? A koupili by jste si víno přes internet např. http://www.vino-alkohol.cz/ nebo z http://www.mvi­no.cz/vino-Sladke-vino? Jsou to jen příklady.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Růžové

Doplňuji:
Chutná mi i bíle a červené, ale pouze v hroznovém stavu. Jsem spíše na pivo a občasnou kořalku. Někdy si dám i sladký likér na chuť.

Další odpovědi
quentos

Bílé víno

chybí mi tu „jiná možnost“ – mám rád jak bílé, tak červené a spíš záleží na náladě a odrůdě či značce. Teď mám například období, kdy dávám přednost bílému, ale opět ne výhradně – zrovna včera večer jsem např. měl pro změnu červené. Téměř výhradně suché – sladké nemusím.
Z červených odrůd nejraději modrý portugal, rulandské modré a frankovku, z bílých rulandské šedé, muškát, vlašskej ryzlink (rýnskej ne, ten už je moc kyselej), ale i müllera, když se povede.
Za dobrý vkus ve víně vděčím mamince, nevyznám se v něm zdaleka tolik co ona (nepoznám, „po čem“ chutná či voní apod.), ale aspoň poznám, co je dobré. Trvalo mi to poněkud déle než u piva, vínu jsem přišel plně na chuť až v osmnácti…
Doplňuji:
jo a víno přes internet? to ani náhodou…

Lucijej

Červené víno

Začínal jsem jsem na bílém – mým favoritem je Rulandské šedé, ale v současnosti dávám přednost červenému (taky proto, že mi pomáhá na nízký tlak), ale u něj jsem si ještě nenašla favorita.

anonym

Bílé víno

Suché bílé. Nejčastěji konzumuji snadno dostupné ( známý dováží do „naší“ hospůdky i nám- dalším zájemcům) poměrně kvalitní a cenově velmi příznivé víno z Rakouska, z oblasti Wachau. Ku slavnostnějším příležitostem vybírám bílé víno podle nálady a nabídky, ale vždy lehčí a suché. Někdy si dopřeju i jiné víno, záleží na menu.

Damiana

Bílé víno

Bílé, bez pecek – nejlépe malé korintky, hodně vychlazené. Alkohol s mužem nepijeme vůbec, ale skoro denně si dopřejeme lahvinku dealkoholizovaného bílého, červeného vína nebo sektu – vše od Carla Junga.

pusinka50

Růžové

Mně začalo chutnat růžové víno, suché, po tom nebolí hlava. Ať už francouzský Merlot nebo od „templářů“ André. Z červených vín opět Merlot, Bordeaux, Beaujolais, Modrý Portugal. Růžová i červená Frankovka je moc kyselá. Bílá vína jsem pila za mlada, teď mi příliš kyselí žaludek.

Nelie

Bílé víno

Doplňuji:
Mě teda nejvíc chutná Pálava a rulandské šedé,což jsou vína sladká,suchá moc nemusím.:-) Ale když jsou doplněna dobrým sýrem,tak nevadí.

briketka10

Červené víno

nejlepší je Modrý Portugal a dělám si střik
musím si ho pořádně vychutnávat :D))

Natty*

Růžové

Tw!st

Bílé víno

Michálek1245

Nepovažuji se za znalce, ale poznám, když mi víno chutná a toho se držím. V poslední době to jsou hlavně gruzinská růžová vína ale na druhou stranu i rád experimentuji. V Olomouci na vinných slavnostech jsem ochutnal oranžové víno. Moje poprvé a musím říct, že to byla taky velmi zajímavá zkušenost. Osobně jsem ale spíše na sušší bílá vína. To je takový můj dlouhodobý standard.

Kamix

Já osobně už piju jedině biodynamické víno z https://www.bi­odynamickevino­.cz/ Je pěstované ekologicky a musím říct, že na jeho chuti je to vážně znát. Prostě u něj cítíte všechny ovocné podtóny, žádný náznak chemie a tak to mám moc rád.

PetraLehka

Mně nejvíc chutnají bílá vína. Jsou taková lehká a skvěle se hodí k jakémukoli jídlu. Kamarádka nám doporučila https://www.1er­.cz/katalog-vin/bila-vina , odkud si vína kupuje, tak jsme tam pár lahví bílého vína taky objednaly a jsou výborná.

anonym

Tak to já mám nejradši kvalitní bílá vína. :) Dřív jsem tu kvalitu ve víně moc nepoznal, to přišlo až poté, co jsem si udělal výlet za známým na Moravu, který má sklípek. Jinak víno přes internet kupuji, dobrá vína mají třeba na https://alife­a.cz/cenik/bi­la.html