Avatar uživatele
Kryšpín

Jaké uvolnění totalitního režimu nastalo po Chartě 77?

Dle různých informací, včetně názoru soudce Ústavního soudu byla odvaha a statečnost chartistů na vysoké úrovni, jistě po zveřejnění Charty došlo ze strany komunistů k určitým ústupkům v totalitě ve prospěch občanů, pamětníci jistě něco pamatují.

Zajímavá 0 před 1661 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Nesmyslná implikace: pokud p. Rychetský řekl, že „byla odvaha a statečnost chartistů na vysoké úrovni“, tak z toho žádným způsobem nevyplývá, že „jistě po zveřejnění Charty došlo ze strany komunistů k určitým ústupkům“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Schluker

Samozrejme… a proto rezim stvoril AntiChartu. Sup sup zpatky do skolnich skamen.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

No, komančové se na oko trošku snažili, ale bylo jim to k ničemu. Spíš se přitáhly šrouby, stvořili Antichartu (kterou podepsal i božský Kája). Poslední předsmrtná křeč Dr. Rusáka byla nenávratná půjčka 150 000,– na podporu mladých rodin, která měla pomoci při výstavbě RD.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Žádné uvolnění nenastalo a ani nastat nemohlo. Byla klidná situace, většina lidí měla nenáročnou práci za neplatnou měnu, v pracovní době se shánělo nedostatkové zboží, stavěly se domky, chaty, chalupy, politika nebyla pro obyčejného člověka na prvním místě. O to víc je nutné si vážit odvahy lidí, kteří tento protest sestavili a podepsali a to zvlášť umělci, kteří mohli očekávat zákaz činnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Kryšpíne, čtete i něco jiného než bulvár? Rozumíte (aspoň někdy)
přečtenému a už jste aspoň jednou dospěl ke správnému závěru?

Opět chybí odkazy na „různé informace“.

Ze strany komunistů nedošlo k žádným ústupkům, naopak
spíše přitvrdili → „hony“ na máničky, trampy, …

O Antichartě jste někdy slyšel?
Já jsem změnila zaměstnání, abych ji „nemusela“ podepsat…
(Podařilo se, vyhnula jsem se jí.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Keplere praskne ti žilka. Docela by mně zajímalo jak starý máš byt ty.

před 1661 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek