Kryšpín

Jaké uvolnění totalitního režimu nastalo po Chartě 77?

Dle různých informací, včetně názoru soudce Ústavního soudu byla odvaha a statečnost chartistů na vysoké úrovni, jistě po zveřejnění Charty došlo ze strany komunistů k určitým ústupkům v totalitě ve prospěch občanů, pamětníci jistě něco pamatují.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nesmyslná implikace: pokud p. Rychetský řekl, že „byla odvaha a statečnost chartistů na vysoké úrovni“, tak z toho žádným způsobem nevyplývá, že „jistě po zveřejnění Charty došlo ze strany komunistů k určitým ústupkům“.

Další odpovědi
Schluker

Samozrejme… a proto rezim stvoril AntiChartu. Sup sup zpatky do skolnich skamen.

Kepler

No, komančové se na oko trošku snažili, ale bylo jim to k ničemu. Spíš se přitáhly šrouby, stvořili Antichartu (kterou podepsal i božský Kája). Poslední předsmrtná křeč Dr. Rusáka byla nenávratná půjčka 150 000,– na podporu mladých rodin, která měla pomoci při výstavbě RD.

Hlada

Žádné uvolnění nenastalo a ani nastat nemohlo. Byla klidná situace, většina lidí měla nenáročnou práci za neplatnou měnu, v pracovní době se shánělo nedostatkové zboží, stavěly se domky, chaty, chalupy, politika nebyla pro obyčejného člověka na prvním místě. O to víc je nutné si vážit odvahy lidí, kteří tento protest sestavili a podepsali a to zvlášť umělci, kteří mohli očekávat zákaz činnosti.

ivzez

Kryšpíne, čtete i něco jiného než bulvár? Rozumíte (aspoň někdy)
přečtenému a už jste aspoň jednou dospěl ke správnému závěru?

Opět chybí odkazy na „různé informace“.

Ze strany komunistů nedošlo k žádným ústupkům, naopak
spíše přitvrdili → „hony“ na máničky, trampy, …

O Antichartě jste někdy slyšel?
Já jsem změnila zaměstnání, abych ji „nemusela“ podepsat…
(Podařilo se, vyhnula jsem se jí.)

mosoj

Keplere praskne ti žilka. Docela by mně zajímalo jak starý máš byt ty.