Bronzový

Jaké uvolnění totalitního režimu nastalo po Chartě 77?

Dle různých informací, včetně názoru soudce Ústavního soudu byla odvaha a statečnost chartistů na vysoké úrovni, jistě po zveřejnění Charty došlo ze strany komunistů k určitým ústupkům v totalitě ve prospěch občanů, pamětníci jistě něco pamatují.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Nesmyslná implikace: pokud p. Rychetský řekl, že "byla odvaha a statečnost chartistů na vysoké úrovni", tak z toho žádným způsobem nevyplývá, že "jistě po zveřejnění Charty došlo ze strany komunistů k určitým ústupkům".

Další odpovědi:

Pokročilý

Samozrejme... a proto rezim stvoril AntiChartu. Sup sup zpatky do skolnich skamen.

Zlatý

No, komančové se na oko trošku snažili, ale bylo jim to k ničemu. Spíš se přitáhly šrouby, stvořili Antichartu (kterou podepsal i božský Kája). Poslední předsmrtná křeč Dr. Rusáka byla nenávratná půjčka 150 000,- na podporu mladých rodin, která měla pomoci při výstavbě RD.

Zlatý

Žádné uvolnění nenastalo a ani nastat nemohlo. Byla klidná situace, většina lidí měla nenáročnou práci za neplatnou měnu, v pracovní době se shánělo nedostatkové zboží, stavěly se domky, chaty, chalupy, politika nebyla pro obyčejného člověka na prvním místě. O to víc je nutné si vážit odvahy lidí, kteří tento protest sestavili a podepsali a to zvlášť umělci, kteří mohli očekávat zákaz činnosti.

Zlatý

Kryšpíne, čtete i něco jiného než bulvár? Rozumíte (aspoň někdy)
přečtenému a už jste aspoň jednou dospěl ke správnému závěru?

Opět chybí odkazy na „různé informace“.

Ze strany komunistů nedošlo k žádným ústupkům, naopak
spíše přitvrdili → „hony“ na máničky, trampy, …

O Antichartě jste někdy slyšel?
Já jsem změnila zaměstnání, abych ji „nemusela“ podepsat…
(Podařilo se, vyhnula jsem se jí.)

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Keplere praskne ti žilka. Docela by mně zajímalo jak starý máš byt ty.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2673
Zlatý ivzez 1600
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 732
Zlatý led 672
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 521
Zlatý Kepler 520
Zlatý marci1 520
Zlatý annas 480

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.