HerbiG

Jaké uhlí je kvalitnější, tudíž i dražší? Černé nebo hnědé?

jake uhli je kvalitnejsi,tudiz i drazsi??? cerne nebo hnede????

Nejlepší odpověď
dudu

nejkvalitnější černé uhlí je tzv. antracit, pro svoje vlastnosti ho většinou zpracovává chemický průmysl. Má kovově leskou barvu a vznikalo za vysokého tlaku a teploty

Další odpovědi
ten který je

Kvalitnější uhlí je černé.Má vyšší výhřevnost a tudíš je i dražší.

mapaf

černé, je výhřevnější a celkově kvalitnější.
To je způsobené tím, že je starší (Ty přesličky a plavuně byli déle v tom bahně.)

panenka

černé uhlí máme ho doma a je opravdu kvalitní supr hoří

jančušulka

černé