ptáč

Jaké učební obory budou vhodné v nastávající válce?

Minule byly ve výhodě šičky, obuvníci a kožedělné obory. Nemuseli jít do války, ale vyráběli boty a uniformy.

Nejlepší odpověď
Drap

Máš zřejmě mylné informace. Netýkalo se to všech kteří znali uvedená řemesla. V každé válce jsou vždy potřebné téměř všechny profese. Problém je v tom, že nelze zaplnit s daným počtem lidí veškerý potřebný průmysl a naplnit současně stavy armády.

Další odpovědi
anonym

Pohřebnictví!

PetrXY

Naučit se psát a mluvit arabsky.

lexx

zdravotnictví…sběr a ošetřování raněných

ptáč

http://extras­tory.cz/zlina­ci-nevalcili-ale-sili-boty-bata-je-zachranil-pred-smrti-v-zakopech.html

Drap

U Bati byla situace trošku odlišná. Jednak sjednal s Němci smlouvy na výrobu obuvi a nejen u něho, ale i v závodech kde se vyráběli třeba zbraně a střelivo a byly pro říši nepostradatelné, zůstávali odborníci a nemuseli na práce jako byly zákopy, nasazení do říše a podobně. Je třeba si uvědomit také ten fakt, že my jsme byli protektorátem říše a nebyli jsme s nikým ve válce. Pro české občany neexistovala braná povinnost.