EliškaG

Kterou značku nízkých trekových bot doporučíte?

Dostala jsem voucher do Sportisima a chci si koupit trekové boty – nízké. Vím, že si je musím vyzkoušet, aby mi padly atd… ale chci se zeptat na kterou značku se zaměřit. Dívalal jsem se a mají v nabídce SALOMON, MERRELL,COLUMBIA, ADIDAS. Jde mi o to, aby byly pohodlné na nošení, aby byly měkké atd.

Odpovědi
Drap

Každému jedinci vyhovuje něco jiného. Nelze takto rozumně poradit.

zjentek

Není trek jako trek. Turismus/cestování? Expedice? Mise? Výšlapy po kopečkách? Každodenní chůze s holemi po rovince? Na výběr je hodně možností, jak se má bota využívat. Rozhodující při výběru je zatížení obuvi tlaky, předpoklad počasí, jaké bude při nošení panovat, jaká teplota se do boty „opře“… okolnosti se musí bedlivě zvážit, jako u všeho (sluneční brýle jiné na expedici do hor, jiné na výlet do zoo atd.) Buď jak buď, bota musí sednout jako ulitá.

Zkušenosti z praxe:

Merrel- dosti závadové (tvrdá podrážka, láme se, navzdory „vibram“)
Adidas- s trekovými jsem se nesetkal (značka dobrá na specif. sporty, např. běh)
Salomon- v populaci oblíbená lehká obuv pro cestování, výšlapy
Columbia- převážně těžší, ovšem kvalitní bota do terénu (skaut, tramp, bushcraft…)

Toť má zkušenost, ale bůhví, co na tom trhu je.

nyjono

Každá značka má několik výrobních řad a modelů.
Soustřeď se spíš na výsledek než na značku.

Hlada

Doporučuju značku MCOOMI. Před 7 lety jsem koupil výhodně 2 páry po 200 Kč. První mi vydržel 5 sezón, t.j. asi 1 500 km. Při výběru bych se spíš soustředil na vzorek podrážky, aby držel na žule i na pískovci a na výstelku paty, která odchází první.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Hlada>>> a to by mě zajímalo, jak se člověk při nákupu v krámu soustředí na výstelku paty. Zvlášť dnes, kdy v popisu práce prodávajícího je více se usmívat, než mít jakékoli povědomí o produktech a jeho řadách jednotlivých výrobců.

Hlada

Nebudu se dívat prodavačce do výstřihu, ale na materiál výstelky.

zjentek

Aha (; (; (;

Tak takové RENTGENY bych ctěl mít taky.