filidr

Jaké – třeba i dražší lino na lino?

Odpovědi
paroh77

Za sebe mohu doporučit podlahy Tarkett Supreme Plus. Jsou bez ftalátů, snadno se udržují a nevadí jim ani kolečková židle. Případně ekologická varianta linolea – marmoleum (doporučuju zároveň koupit i přípravek na jeho čištění, běžnými prostředky se může zničit), to je o něco dražší a upozorním na jeho specifickou vůni (je cítit hlavně při vytírání), která je zcela neškodná, ale někomu může vadit.
Z běžných PVC podlah se uvolňují do ovzduší ftaláty a další chemické sloučeniny, které pak dýcháte a při kontaktu s podlahou při chůzi naboso nebo vytírání se vstřebávají i kůží (horší jsou ty měkké, které navíc nemají ani dobrou výdrž). Položit lino na lino jde, ale je dobré před pokládkou vyrovnat případné nerovnosti původního lina.

Kepler

Jen dodám, že pokud nechcete, aby se k sobě obě vrstvy neslepily, je dobré dát mezi ně vrstvu papíru.