Kelt

Jaké to je, hrát na ukulele? Umí to někdo?

Tak zásluhou internetu si najdete nejrůznější nahrávky a informace, kurzy, že po několika zhlédnutích máte pocit, že to nebude problém. Tak jsem viděl pár kurzů hry na ukulele. Kdysi jsem hrál na kytaru, takže těch pár akordů bych se snad naučil. Jenomže bych potřeboval radu někoho, kdo má zkušenosti s hrou na kytaru, zda je ukulele problém a co se dá na něj zahrát. Myslím tím, zda je to pouze doprovodný nástroj. Ale podle nabídky jsem zjistil, že existuje taky koncertní ukulele. Tak děkuji.

Odpovědi
jáára

U koho?

Emefej

Pokud jsi hrál na kytaru, zkus barytonové ukulele. Má stejné ladění jako 4 nejtenčí struny kytary. Akordy jsou tedy obdobné. Ostatní uku jsou laděná jinak a hmaty akordů jsou úplně jiné. Já jsem si na to párkrát zabrnkal a nijak mě to neoslovilo, hodně úzký hmatník, struny blízko u sebe a s mými prsty…

Kamix

Já jsem si před nedávnem vybral ukulele přes https://ukulel­ko.cz/ a je to super zábava. Zatím však nemůžu říct že bych to nějak dobře uměl, ale učím se svépomocí a každý den vidím nějaký progres, což mě moc těší a motivuje mě to k tomu trénovat hru na tento hudební nástroj o to víc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.