Jaké tlumení se nejčastěji používá na podvozku letadla? Pružinové nebo pneumatické?

http://mig3.so­vietwarplanes­.com/ar-2/leg.gif

Odpovědi
hanulka11

Podvozky letadel

107. Hlavní podvozek letadla je

  1. základní konstrukční skupina přistávacího zařízení
  2. podvozek zachycující převážnou část energie po zemi se pohybujícího letadla
  3. podvozek zachycující veškerou energii pohybujícího se letadla

mimo vrtulník
108. U letadel se záďový m podvozkem (ostruhou) je zřejmá při pojíždění vyšší citlivost na vítr

  1. boční a zadní
  2. čelní
  3. přízemní

109. Typické rozdělení podvozku letounů podle jejich konstrukce je následující

  1. pružinové a vozíkové podvozky
  2. teleskopické, pákové a pružinové podvozky
  3. teleskopické a pákové podvozky

110. Teleskopický podvozek je konstrukční uspořá dá ní podvozku

  1. u ně hož je osa kola pevně spojena s pístnicí tlumiče a koná s ní posuvný pohyb
  2. u ně hož osa kola není pevně spojena s pístnicí tlumiče a koná s ní posuvný pohyb
  3. u něhož je osa kola pevně spojena s pístnicí tlumiče a koná s ní otáčný pohyb

111. Pákový podvozek je konstrukční uspořá dání podvozku

  1. jenž může být za letu zatažen do draku
  2. u něhož není osa kola spojena pákou s tlumičem

Zdroj: http://www.lkra­.cz/aeroklub/Do­kumenty/Letadla­.pdf

Terryle

Ha, mám! Učebnice pilota (zaměřená ale hlavně na malý sportovní potvory) uvádí jako příklady tlumení: gumový prstencový tlumič a hydraulicko-pneumatický tlumič. Takže asi bé, pneumatický, je správně…