Ondrej01

Jaké synonymum k „rozbil se“ ve smyslu „přestal fungovat/praco­vat/reagovat“?

Zdravím, při mé práci náhle přestal pracovat jeden z mnou používaných přístrojů a tak do dokumentace potřebuji zapsat, co se stalo. On se ale možná nerozbil, proto to musím nějak zakecat. Už jsem použil spojení „přestal pracovat“, přestal fungovat není úplně spisovné (jedná se o bakalářskou práci). Napadá vás něco? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete synonyma

http://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/rozb%C3%AD­t%20se

Rovněž v tomto odkazu.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=rozb%C3%ADt

Další odpovědi
Kepler

No, když řekne pražák, že se mu rozbilo auto, tak se málem po…ru smíchy. Oni to tam mají asi ze skla, či porcelánu. Prostě má poruchu, nejede. Dokonce jsem slyšel, že se někomu rozbily i gumové výrobky 🙂

ivzez

Přístroj, který jsem používal k … (uvést konkrétní činnost) přestal reagovat.

Obratu „jeden z mnou používaných přístrojů“ se radši vyhněte.
Dnes se tak sice vyjadřuje hodně lidí, ale podle mne nejde o český obrat.

lota

Přestal plnit svoji funkci.

Jugar1

Příspěvek smazán administrátorem.

iceT

Odpovědi.cz jasně uvádějí, že je vhodné uvádět i zdroje ke svým odpovědím. Takže nechápu o co ti jde.

Kepler

Lépe okopírovat solidní zdroj, než psát hovadiny.