Adula.57

Jaké státy patřily k USA a které k Rusku?

Dobrý den, zítra budeme psát test ze stuudené války a tam by měla být tahle otázka, ale nevím jaké to byly státy?

Nejlepší odpověď
led

USA -
NATO – Európa, Kanada, USA
SEAT -Juhovýchodná Ázia, USA
CENTO – Stredný Východ, USA
ANZUS -Austrália, Nový Zeeland, USA,
NORAD – USA, Kanada,
OAS – Americký kontinent

SSSR – Varšavská zmluva – Východná a stredná Európa, Kuba

Další odpovědi
Drap

Spojenci USA byli v NATO a spojenci SSSR /nikoli Ruska / byli ve Varšavské smlouvě. Takzvaný východní a západní blok

Korelice

Jednoduše :) komunistické k Rusku a kapitalistické k USA. Ale např. Čína měla s USA velmi blízké vztahy, Čína vedla spory o hranice s Ruskem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Stu­den%C3%A1_v%C3%A1lka

hanulka11

zadej si tu samu otázku do vyhledavače a tam se to dozvíš