sarinks258

Jaké sš potřebuju pro módní návrhářku?

Ahoj:-)
Poradíte mi jaké školy bych potřebovala?
Gympl nebo oděvní?

Doplňuji:
A nevíte o nějakých školách poblíž Chomutova?:)
děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vám přehled škol, kde se vyučuje obor modelářství a návrhářství oděvů.

http://www.stred­niskoly.cz/se­arch.html?page=2&typ=o­bo&string=8241M07

Pokud byste šla na gymnázium, pak byste studovala na vysoké škole. Je to TU LIberec, fakulta textilní, která poskytuje jako jediná v České republice vysokoškolské vzdělání napříč celým textilním oborem. Je zde možné studovat textilní technologie, marketing a návrhářství.

http://www.vy­sokeskoly.com/vy­soke-skoly-1/fakulta-textilni-technicka-univerzita-v-liberci

Chce to zjistit si spádovou střední školu pro okres Chomutov, záleží na ubytování, počtu zájemců, tříd atd.

Na střední škole získáte určitou zručnost, může rovněž pokračovat na VŠ, ale gymnázium vás lépe připraví pro přijímací zkoušky, Navštěvovat při gymnáziu třeba ZUŠ.

Ale rozhodnout se musíte sama. Na SOŠ získáte odborné vzdělání, můžete hned nastoupit do zaměstnání nebo jí na VŠ, na gymnáziu všeobecné, takže je třeba získat další specializace. např. na VOŠ nebo na VŠ.

Další odpovědi
DaniSimk

Umělecká průmyslovka
Doplňuji:
Ne v okolí Chomutova nic není shodou okolností kousek od tamtud bydlím