Kotja

Jaké špinavé triky můžu použít na pracovním pohovoru?

Moc Mirků Dušínů tam stejně nepotkám.
Chci vědět co mi ještě projde. Nemyslím, nějaký zločin, nebo vyloženou lež, ale třeba si vytvořit takový falešný facebookový profil (třeba s fotkami, jak převlečen za vílu skotačím po louce) kvůli kterému bych je mohl žalovat za diskriminaci (Každý ví, že si mě předem vygooglí)
Doplňuji:
Asi jsem se nevyjádřil přesně.
Holt mi mluvit závodní rychlostí a slovo odrazit slovem jako palestrou nebylo dáno, což mě u pohovoru dost znevýhodňuje a tak chci vědět jak využít svoje silné stránky. To s tím facebookem byl jen příklad – jako že nehodlám lhát, že umím francouzsky, protože to by vyšlo na povrch, zato lhát o tom, že si o svém volnu říkám víla Kopretinka už je povolené, protože to nebude mít vliv na moji práci – jen na ten pohovor.

Nejlepší odpověď
gecco

Ty si chceš vytvořit svůj vlastní obraz – vykreslující tě v ´hanobícím světle´, abys posléze (třeba pokud nevyhovíš odborným požadavkům) mohl HR dané firmy nařknout z toho, že tě diskriminuje???
ROFL
Tak to už je fakt ´dost´ – hele, přeju ti, aby tě nikdo nezaměstnal – už proto, že, v podstatě, nechceš pracovat, chceš ´žalovat´…
A nebo naopak – přeju ti podobně ´vychc*ný´ zaměstnavatele a spolupracovníky, případně zaměstnance…
___

A já – blbec, jsem si myslel, že se ptáš na „triky“, jimiž bys odhalil ´záludnosti´ personalistů – a chtěl jsem ti poradit, ať studuješ psychologii…
Fakt su blbej…
LOL
Doplňuji:
K Doplnění: – pokud nejsi ´mistrem slova´, asi se nebudeš hlásit na tiskového mluvčího, ne?
😉
Netuším, v jakém oboru chceš pracovat – ale pokud chce zaměstnavatel přijmout technika (například), nehledá ani personalista ukecaného a na každý dotaz pohotově reagujícího člověka.
Pokud ti můžu poradit obecně – pak buď sebejistý, klidný, odpovědi si raději rozmysli, než uspěchej. A moc si nevymýšlej – nestojí to zato (personalisté mají – měli by mít, psychologii zvládnutou slušně).
😉

Další odpovědi
ivzez

Reaguji na dotaz i doplnění:

Nemá smysl používat žádné triky, natož „špinavé“.
Vytvoříte-li falešný profil v jakékoliv síti, povede to
maximálně k tomu, že Vás ani nepozvou na pohovor.

Pokud by Vám napsali proč, pak použijí formulaci,
že „byla dána přednost jinému (vhodnějšímu) uchazeči“.
Ale většinou ani nebudou reagovat …

dejavu

Připravte si odpovědi na debilní otázky typu Co budete dělat za pět, za deset let (očekává se odpověď, že chcete být manažerem v oboru, o kt. se ucházíte, či pomýšlíte na postup v kariéře v tom oboru). Že vám nevadí dojíždění. Pak oblíbená otázka Jaké jsou vaše zápory a klady, přičemž zápory musí vypadat jako klady, typu přílišná pečlivost ap.
Přečtěte si něco o firmě, ptejte se sám, to vždy dobře vypadá. Musíte především vypadat jako někdo, koho to tam zajímá a opravdu tam pracovat chce, to je nejdůležitější deviza.

anonym

Uchazečů je na jedno místo víc než dost,když se budeš prezentovat kopretinkou,tak si řeknou akorát,že jsi divnej,ale určitě tě zaměstnají,protože UŽ NA TEBE VŠUDE ČEKAJÍ !?Neříkám,že jsi vyloženě asocial,ale když něco chceš,tak se musíš přispůsobit ve smyslu kladně se zneutralizovat,rád se učím novým věcem,vyhovuje mi práce v týmovém prostředí…jak by to vypadalo,kdyby ti dali místo?Až by ti otrnulo,tak bys místo práce tančil v lese na lysoních?Uvažuj prakticky a ne jak děcko.

Kelt

Můžeš si pohovor nahrát skrytou kamerou i se zvukem. Určitě nějaký právník pozná, že jsi byl psychicky týrán. Nebo si zjisti všechno o tom, s kým budeš jednat o jeho rodině, abys mu mohl podstrčit lístek, že někdo z jeho rodiny je v nebezpečí. Pak bude ve stresu on.

cochee

Personalista: Jaká je vaše podle vás nejhorší vlastnost?
Uchazeč: Pravdomluvnost.
P.: Já si ale myslím, že pravdomluvnost není negativní vlastnost…?
U.: Mi je úplně u prdele, co vy si myslíte.

😉