Ewíík

Jaké školy musím vystudovat když chci být Letuškou (Stewardem) … A jaký mají plat?

Nejlepší odpověď
led

Najprv musíte absolvovať prijímací konkurz, potom niekoľkomesačné školenie so záverečnými skúškami. Potom ste zaradená do kategórie základnej letušky pre econnomy class, neskôr môžte prejsť na bussines class, po praxi a skúškach môžte postúpiť na funkciu 1.letušky. Počítajte s pravidelnými zdravotnými a vedomostnými previerkami.
Plat je rôzny podľa zaradenia, u každej spoločnosti iný. Počítajte od 600.-€ brutto a viac.
Také detaily ako znalosť rečí, výzor, vystupovanie ani nebudem rozpisovať.

Další odpovědi
hanulka11

zde si to pročti- jestli tě to zaujme

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-plat-ma-letuska

http://www.hsvos­.cz/letusky-na-palubach-csa.html

Myslím, že děvčata, která touží být letuškou nemají mnohdy pořádně představu – myslí si kam se všude nepodívají ,ale mnohdy nebo většinou se vše odehrává jen na letištích , takže toho až tak moc nepoznají.

Sice létám ráda, ale dělat letušku bych nechtěla . Je to vlastně jen servírka v letadle.

Michal Kole

Škola je celkem jedno, chtějí maturitu.

Hlavně musíš umět PLAVAT a POTOPIT SE NA NÁDECH ZACPANĚÉO NOSU a s OTEVŘENÝMA OČIMA do 3 metrové hloubky a něco vylovit.

Což je těžší než udělat zkoušku CAE/TOEFL. (nejvyšší jazykové zkoušky na úrovni C2 – rodilí mluvčí)

Pak znalost 2 a více cizích jazyků

a nějak slušně vypadat, ne jak když po flámu ráno vylezeš z popelnice, kam tě „opilou na mol“ hodili tvoji kamarádi.

zbynekplzen

K téhle otázce mám jednu podotázku -Co člověka vede k tomu stát se letuškou?Já když mám někam letět , jsem 14 dní nervozní , nemám z toho dobrý pocit…a dělat to skoro denně hrůza pomyslet.

Nessie23

Záleží kde chceš pracovat(u jaké společnosti) většinou ale stačí Střední Škola(s Maturitou) a umět plynule Anglicky. Ale pokud by jsi chtěla dejme tomu pracovat u Etihadu tam musíš mít i Vysokou školu. Plat je u každé společnosti jiný tady v Česku si vyděláš 15–30. Tisíc měsíčně ale když půjdeš k známějším společnostem vyděláš si okolo 30–75 tisíc měsíčně. A musíš se připravit na náročnost práce ,protože letuška není pouze servírka je to také zdravotnice. To tě budou sice všechno učit(když budeš mít zaučování u společnosti) jinak k tomu že jsi i zdravotnice to myslím tak že ty budeš muset pomáhat při první pomoci, při nouzovém porodu apod.