sarinks258

Jaké školy budu potřebovat,když chci být učitelka?

Ahojky.Slyšela jsem od známého,že potřebuju gympl a pak pajďák,když chci dělat učitelku.Od třídní učitelky jsem slyšela,že rovnou můžu na pajďák a od druhého znamého jsem zas slyšela,že těch škol potřebuju víc než dvě.Tak co je pravda???Kolik škol je potřeba,aby se stala učitelkou 2.stupně na ZŠ?:-))

Nejlepší odpověď
Lucijej

Matě tě to, že je pajdák je jak střední, tak vejška.
Takže nejdřív jdi buď na gympl nebo střední pedagogickou, a pak na pedagogickou fakultu, kde je obor učitelství rozdělen na tříletý bakalářský a navazující dvouletý magisterský obor.

Další odpovědi
Drap

Jakoukoli střední školu, gympl je pro tento účel nejlepší volba a potom pedagogickou fakultu některé VŠ.

Mapel

Pedagogickou školu. Bez pedagogického vzdělání nemůže učit ani ten největší odborník.

Reezo

učitel je nejhorší volba v momentální době. Patří mezi nejhůře placené. Co se týče fyzické a psychycké zátěže, tak se to určitě nevyplatí dělat. Muž učitel, dostane na nástup 20 000,– žena o něco méně. S vejškou bych určitě nešel dělat kantora.