Nassin

Jaké/které sankce byste uvalili na Rusko a jaké/které na USA?

Pro nechápavé: Já, kdybych mohl, zakázal bych do Ruska vyvážet vodku, a do USA vývrtky.

Jaké sankce ? Obecné, běžně používané atd.
Které sankce? Konkrétní.

Odpovědi
Ametyst

Sankce, které byly v minulosti uvaleny na Rusko, způsobily ruskou soběstačnost a vzrůst ekonomiky. Kromě toho pokrytecké státy jako Francie a Německo stejně s Ruskem obchodují, ale v rámci EU předstírají, že ne.

kyrosveliky

Vůči komu, z které strany? Z Česka? 😂 Toho by si ani nevšimli.
Ekonomické sankce jsou celkem o ničem a škodí i vlastní ekonomice (těm, kteří sankce uvalují). Není to žádné řešení, žádný odpovídající a věcný trest. Nic nevyřeší.

Pepa25

Špatná kategorie: obchodní sankce nepatří do obchodního práva, ale jde o nástroj zahraniční politiky.
Uvalení obchodních sankcí je vždy reakce na něco, takže obecná otázka nedává smysl – pokud nezůstaneme u obecné odpovědi, že sankce mají být odůvodněné, konkrétní a citelné, aby splnily svůj účel.

Lgee

Česko nemůže sankciovat nikoho, sankciovalo by akorát samo sebe. Sankciovat si můžeme například KLDR ale i to je sporné, zda by nepřišly sankce ze strany Číny.

led

Obchádzanie sankcií voči štátu sa bežne obchádzajú už tisícky rokov. Jednoducho, keď ide o peniaze, vždy sa nájde nejaký spôsob, ako sankcie obísť.
Pre nechápavých:
Veľakrát sankcie sú zdrojom vzniku nového druhu podnikania napríklad americká prohibícia 17. 1. 1920 – 5. 12. 1933, ktorá spôsobila rozmach americkej mafie.

Mr. Marek

Nemám k tomu kompetenci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

kyrosveliky
Ty jsi mluvčí za Česko?

kyrosveliky

Nechápu pointu?
Sankce uvalují státy. Tazatel se ptá (NÁS) jaké sankce bychom uvalili, takže to musí být z nějaké strany, z nějakého státu. Česko byl příklad a nemluvím za všechny. Nechápu, jak to z toho textu vyznívá.
V hlavě v pořádku? 🤔