Stingo

Jaké romantické slovo pro nějakou květinu by mohl použít Němec pro svou milou?

Třeba v češtině zní hezky sedmikráska, ale v němčině se to řekne Gänseblümchen -„husí květinka“, což zní dost blbě, takhle oslovit svojí lásku.
Doplňuji:
Du hast Vergissmeinnichtau­gen 🙂 Ach 🙂

Nejlepší odpověď
dudu

Nevzpomínám si, že by v němčině zněl nějaký výraz romanticky – viz např. pro květinu pomněnka /např. rusky „nězabudka“/ mají Němci pojmenování Vergissmeinnicht??!

Další odpovědi
marci1

Třeba : Rose, Gladiole, Violett ap. 🙂

huxa

Němci všechny „něžnější“ slova převzali z jiných jazyků, proto se ryzí němčina hodí třeba pro metal, rock, v kterém třeba francouzština by byla naprosto příšerná, slovenština a další slovanské jazyky jsou zase vhodnější pro tu romantiku.
K otázce-třeba ta růže by se dala použít.

krftwrk

Na nemcinu mi nikdo nesahejte !

petra15

Stingo
za první republiky sedelo ve skolních trídách i pár nemeckých detí…
a ty by ted zacaly fnukat:-)
no byla bys dobrá ucitelka:(- jak jsi na takovou blbost vubec prisla ? kam na to chodís ?xD

Stingo

Píšu povídku z druhé světové a premyslim, jak by ji mohl říkat. Nepochopitelné, ze?