Avatar uživatele
jendahun

Jaké pudy ve vás dřímají?

http://letecka­posta.cz/522416696
Doplňuji:
Dr.Axl…Freud taky zjednodušoval a všechno sváděl na sexuální pud,podvědomí a nevědomí.
Je to spíš pro pobavení,netušil jsem,že se do toho někdo tak zažere a rozpitvá to vědecky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, iceT, fablen, anonym, Damiana, briketka10, Illines, veruska před 4433 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Tak jsem si vybrala portrét číslo 4 a 5,ale nejsem si zcela jistá,že bych taková uvnitř mohla být.To by měli posoudit jiní.
Ale proč jsem si vybrala zrovna tyhle?Protože ti vybraní lidé na fotkách mají zvláštní pohled.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Skutečné pudy jsou už dávno definovány, nejsilnější je u lidí pud sebezáchovy a hned na 2. místě je pohlavní pud.
Ale tady se jedná o poněkud zjednodušený tzv. Szondi test (dle maďarského psychoanalytika Leopolda Szondiho, židovského původem a žijícího v německy mluvící rodině na Slovensku 1. pol. 20. století, od r. 1944 ve Švýcarsku – v odkazu chybně situovaného do 19. stol.).
Vypracoval teorii tzv. hlubinné psychologie, jež nebyla příliš uznávána a dnes je převážně překonána. Uvedené fotografie jsou téměř století staré, dnes se používají relevantnější podoby.
Takže se nejedná o žádné pudy, ale určité přiřazení psychologické profilace, sklonů, povahy a mentality (zkrátka práce s podvědomými reflexy a osobnostními atributy přičítané traumatům z dětství a světu snů a fantazie).
Oproti němu je Freudova psychoanalýza dodnes uznávaným a používaným učením, byť byla u nás v 50. letech na sovětský popud prohlášena za buržoazní pavědu.
Sám bych se klonil někde mezi č.3 a 7.
Odkaz je z jediného dostupného zdroje, anglické wiki:
Doplňuji:
ad jendahun, s Freudem máš částečně pravdu, nicméně základní principy, které zavedl se staly součástí dnešní moderní psychiatrie, jen jim není přikládána taková přemrštěná a jednostranná role.

Zdroj: http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/L%25C3%25­A9opold_Szondi&e­i=1zRVT-uWD6Wl4gTgnoT1­CQ&sa=X&oi=tran­slate&ct=resul­t&resnum=1&ved=0C­CkQ7gEwAA&prev=/se­arch%3Fq%3DLi­pot%2Bszondi%26hl%3Dcs­%26rlz%3D1T4SUN­C_csCZ382CZ440%26prmd%3D­imvnso

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
veruska

Moje je č.5,něco sedí a něco ne.V každém případě bych v podchodu nechtěla potkat ani jednu osobu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já bych nikde večer nechtěla potkat pána č.1,to ostatní,co bych měla být já,házím za hlavu.Bojím se sama sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

vybrala jsem si 4 a 6, že je to chlap to mě udivilo..
brr potkat je tak utíkám a ječím, asi si koupím pepřák..
ty rysy některé sedí do slova a do písmene některé nee 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

nechci 6 a ten popis souhlasí a popisuje dost výstižně

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jendahun

Já jsem volil 1 a 4,ale pár obličejů tam chybí.Potkat takového Langera,nebo Kalouska v podchodu…odhodím peněženku a utíkám.Typičtí lumpové a psychouši.

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek