Avatar uživatele
zzzzz

Jaké protipožární čidlo je dobré?

Myslíte, že je lepší to které funguje na změnu teploty? Nebo je lepší to, které funguje na kouř?

Mám dům z části dřevěný, topím kotlem na TP, mám sice nově vyvložkovaný komín nerezovou rourou, ale i přesto bych chtěla nějaké protipožární čidla. Moc se v tom nevyznám, spíš vůbec ☹
Kotel je ve sklepě, takže budu potřebovat určitě nějaké čidlo i tam, komín vede ze sklepa přes obytné patro, obytné podkroví a neobytnou půdu. Myslíte, že bude stačit v každém patře dát jedno čidlo ke komínu?

Která značka čidel je dobrá?
Které čidlo je více účinné?

Nechci se obracet na firmu, soused zaplatil firmě za čidla skoro 10.000 a namontovali mu ho nad koupelnu, jak se osprchuje a otevře dveře od koupelny, tak čidlo začne ječet, protože si myslí, že u nich hoří. Jsou to čidla z Lídlu za 100Kč, v ceně jich měl hned 5:-))) No nekupte to:-)))

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? redy, anonym, marci1 před 3659 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

To jsou ale hodně dobrá čidla !!!! když takto reaguií. Chyba je spíš v umístění.
Klidně si kup to samé v jiném kabátu jedno za 500 Kč.
Doplňuji:
Jednak je to požární čidlo a jednak kvalitní čidla reagují na obě veličiny, teplo i kouř.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

Zaprvé není čidlo jako čidlo,jelikož jsem hasič tak vím že jich je hodně a a různých cenových kategoriiích.Jinak se to jmenuje detektor kouře. Samozřejmě čím dražší tím lepší.Rozhodně ale nekupovat z lidlu a jiných podobných obcohdů.
ideální je čidlo které zazmená kouř z požáru,oxid uhelnatý i plyn..Samozřejmě bych kupoval ty kouřový,ty co reagují na teplotu jsou do baráku zbytečný,ty reagují pozdě. Musíš ale umístit čidlo nejen ke komínu-požár nemusí vzniknout jen od komína(např od zkratu,spáleného jídla,kouření,hra dětí se sirkama, atd…Čidlo má být uprostřed stropu každé místnosti,pokud chceš dokonalou ochranu.Nesmíš pak ale v baráku kouřít nebo připálit jídlo.Ty kvalitní by neměly reagovat na páru z vaření ani ze sprchování

Nejlépe ti ovšem poradí na Odboru požární prevence a ochrany HZS vašeho kraje.Pokud nevíš kde sídlí napiš kraj ze kterého jsi a já ti adresu řeknu ,nebo se zeptej na nejbližší stanici HZS což jsou profesionální hasiči..I dobráci by to měli ale vědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Tady je jeden zajímavý odkaz

http://www.hlasic-pozaru.cz/pozar­ni_hlasice/jak_vy­brat_pozarni_hla­sic.php

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petrdostal

Ahoj, my máme doma detektor kouře. Koupili jsme si ho z https://www.rex.eu/ a byl jsem překvapený, jak byl levný. Myslel jsem si, že se jedná o nákladnější investici. V každém případě je to dobrá věc. Upozorní vás na požár včas, takže máte pro jeho hašení dostatek času.

před 1596 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek