zzzzz

Jaké protipožární čidlo je dobré?

Myslíte, že je lepší to které funguje na změnu teploty? Nebo je lepší to, které funguje na kouř?

Mám dům z části dřevěný, topím kotlem na TP, mám sice nově vyvložkovaný komín nerezovou rourou, ale i přesto bych chtěla nějaké protipožární čidla. Moc se v tom nevyznám, spíš vůbec ☹
Kotel je ve sklepě, takže budu potřebovat určitě nějaké čidlo i tam, komín vede ze sklepa přes obytné patro, obytné podkroví a neobytnou půdu. Myslíte, že bude stačit v každém patře dát jedno čidlo ke komínu?

Která značka čidel je dobrá?
Které čidlo je více účinné?

Nechci se obracet na firmu, soused zaplatil firmě za čidla skoro 10.000 a namontovali mu ho nad koupelnu, jak se osprchuje a otevře dveře od koupelny, tak čidlo začne ječet, protože si myslí, že u nich hoří. Jsou to čidla z Lídlu za 100Kč, v ceně jich měl hned 5:-))) No nekupte to:-)))

Odpovědi
mosoj

To jsou ale hodně dobrá čidla !!!! když takto reaguií. Chyba je spíš v umístění.
Klidně si kup to samé v jiném kabátu jedno za 500 Kč.
Doplňuji:
Jednak je to požární čidlo a jednak kvalitní čidla reagují na obě veličiny, teplo i kouř.

honza19hk

Zaprvé není čidlo jako čidlo,jelikož jsem hasič tak vím že jich je hodně a a různých cenových kategoriiích.Jinak se to jmenuje detektor kouře. Samozřejmě čím dražší tím lepší.Rozhodně ale nekupovat z lidlu a jiných podobných obcohdů.
ideální je čidlo které zazmená kouř z požáru,oxid uhelnatý i plyn..Samozřejmě bych kupoval ty kouřový,ty co reagují na teplotu jsou do baráku zbytečný,ty reagují pozdě. Musíš ale umístit čidlo nejen ke komínu-požár nemusí vzniknout jen od komína(např od zkratu,spáleného jídla,kouření,hra dětí se sirkama, atd…Čidlo má být uprostřed stropu každé místnosti,pokud chceš dokonalou ochranu.Nesmíš pak ale v baráku kouřít nebo připálit jídlo.Ty kvalitní by neměly reagovat na páru z vaření ani ze sprchování

Nejlépe ti ovšem poradí na Odboru požární prevence a ochrany HZS vašeho kraje.Pokud nevíš kde sídlí napiš kraj ze kterého jsi a já ti adresu řeknu ,nebo se zeptej na nejbližší stanici HZS což jsou profesionální hasiči..I dobráci by to měli ale vědět.

Mapel

Tady je jeden zajímavý odkaz

http://www.hlasic-pozaru.cz/pozar­ni_hlasice/jak_vy­brat_pozarni_hla­sic.php

petrdostal

Ahoj, my máme doma detektor kouře. Koupili jsme si ho z https://www.rex.eu/ a byl jsem překvapený, jak byl levný. Myslel jsem si, že se jedná o nákladnější investici. V každém případě je to dobrá věc. Upozorní vás na požár včas, takže máte pro jeho hašení dostatek času.