michaela17

Jaké příspěvky mohu dostat?

Ze závažných rodiných důvodů jsem se musela osamostatnit, a v tu dobu jsem přerušila studium na střední škole , a nyní když už jsem samotatná, je tu problém s penězy, nájmy jsou tu drahé, do toho platit školu, splácet kauci na byt plus jízdné do školy. Není možnost levnějšího bydlení? Startovní byty u nás nejsou. Je tu nějaká možnost příspěvků? Pokud ano, popř. kde de o ně žádá?

Odpovědi
Klaproth

Obrať se se všemi dotazy na sociání odbor vašeho obecního (městského) úřadu.

ivzez

Máte-li uzavřenu nájemní smlouvu na své jméno, máte-li trvalý
pobyt přihlášen v tomto bytě a můžete-li doložit své příjmy a náklady
na bydlení za předcházející kalendářní čtvrtletí, mohla byste požádat
o příspěvek na bydlení.

Do nákladů na bydlení se zahrnují pouze skutečné náklady na bydlení:
nájemné, zálohy na energie + vodné a stočné. Kauci do nákladů zahrnout
nelze (ta se Vám po skončení nájmu vrátí).

Poznámky:

Dokud se připravujete na budoucí povolání
(dokud nejste schoplna se živit sama), mají
vůči Vám vyživovací povinnost rodiče.
Nemají ale povinnost hradit školné na soukromé škole.

Platit školu?
Nebylo by rozumnější v této situaci dát přednost veřejné škole?