dust8

Jaké přípravky, masti atd. nejlépe zklidní a léčí pokožku, jež svědí, a člověk si uleví jen tak, že jí opakovaně škrábe?

Nejlepší odpověď
Dochy

Chtělo by to znát důvod. Pokud není důvod znám, stálo by za to nechat si zjistit lékařem (alespoň mu k tomu pokusu dát šanci). Štípance – může pomoct ten fenistil, atop. ekzémy – v základu téměř libovolná „obyčejná“ mast (mastící a zvlhčující) osobně doporučuju Lipobase (na předpis), či Ambiderman (volně prodejný na váhu) při větších potížích se nasazují masti s léčivem (obvykle hormony – jedině na předpis). Pokud to svědí ještě z jiného důvodu tak… mno chtělo by to znát ten důvod.

Další odpovědi
elkon

To záleží, proč ta pokožka svědí.

Arne1

Jestli to má něco společného s krvežíznivýma létajícíma potvorama, tak trochu pomůže Fenistil gel.

annas

Před několika dny jsem vyzkoušela jedlou sodu proti svědení, žádné mastičky nezabraly. Nedám na sodu dopustit ani v jiných případech.

Jedlou sodu smícháte s vodou na pastu a natřete na problematické místo a nechte zaschnout.

Může si přečíst i v odkazu.

https://www.pros­treno.cz/zdra­vi-a-diety/clanky/27979/Je­dla-soda-jako-lek-Tlumi-zanety-a-zbavuje-vyrazky

paroh77

Na tohle se mi osvědčil kokosový olej (aplikovaný na vlhkou pokožku, lépe se pak vstřebá). Zkuste změnit přípravek na praní nebo aviváž, jestli nejde o alergickou reakci na nějakou složku v nich.