luckykubrt

Jaké příkazy by měl znát začínající programátor?

Nejlepší odpověď
hapiky

Hlavně se naučit nějaký programovací jazyk. Ony příkazy jsou v něm obsaženy.

Další odpovědi
Kepler

Především svého šéfa.

Bejk ...

sedni ,lehni,dej pac, a neni zač

led

start-pause-stop
Základ programovania je myšlienka, ktorá sa potom samotným nabaľovaním príkazov rozvíja – čo bez znalosti programovacieho jazyka je ako stavanie 3D puzzle 3-ročným dieťaťom (já to chci a chci a ono mi to nejde…)

mzm

(Karel): krok, vlevo-vbok, poloz, zvedni, když, je, neni, dokud, konec

-- na začátek a spoustu zábavy to stačí…

http://karel.ol­dium.net/

anonym

chybí ti úplně nejzákladnější programátorská zkušenost jinak by ses takto ani neptal. Příkazy to podstatné nejsou. Podstatné je znát principy obecného OOP a teprve s touto základní znalostní výbavou má smysl memorovat konkrítní názvy knihoven, tříd, metod a vlastností … zkrátka toho co v každém programovacím jazyce utváří základ znovuvyužitelnosti univerzálnějších programových knihoven. Programování má velmi daleko od toho jak si jej možná představuje uživatel příkazového řádku/terminálu, opravdu nejde o to znát 10 základních příkazů a s tím si vystačit 🙂 To by bylo hodně naivní. Řada struktur včetně metod/funkcí … se v jazycích už nedefinuje s využitím klíčových slov ale už jen daným zápisem a smluveným uvozením párovými symboly.

Rast159

Podívej se na https://www.jak­psatweb.cz dají se tam najít základy. Pak na html bych odporučil https://www.co­decademy.com/le­arn, to mi dalo asi nejvíc a je tam toho dost free. Možná jěště https://www.le­arn2code.cz/kur­zy kdybys chtěl zainvestovat do placených kurzů.

anonym

uvedu takový příklad

@Control{
poviders: tovarnaService:To­varnaService
}
tovarnaControl {
vyrobaBezi = false
construct(private tovarnaService:To­varnaService) {}

spustitVyrobu­SOdkladem(odklad­Minut):void {
setTimeout(this­.spustitVyrobu(),od­kladMinut)
 }

spustitVyrobu() {
this.vyrobaBezi = true
}

stavVyroby():any {
return {vyrobaBezi: this.vyrobaBezi}
 }

kde tam je nejaky prikaz rozumis, par klicovych slov par zakladnich typu promennych misto kterych stejne pak v praxi pouzivas spis vlastni strukturovane typy a nakonec jde o to znat proste principy OOP, vedet jak se definuje trida, jak metoda, jak jeji vlastnosti, jak dedicnost pripadne dekorator, k cemu je konstruktor, jaky je zivotni cyklus controlleru komponenty a tak dale a tak dale …

luckykubrt

No já se učím programovat ve vyučovacím programu Petr od ing. Miroslava Němečka. Naučil jsem se dělat pohyby s králíkem Petříkem, rozmisťovat předměty po ploše, vkládat obrázky a zvuky. Jen si třeba neumím vytvořit inventář, NPC postavy nebo spojovat dva předměty v jiný třetí. A to celé rozestavět do větví, aby to fungovalo jako hra. Jinak ještě nerozumím tvorbě „nekonečné“ mapy a tomu náhodnému rozmísťování objektu po mapě (myslím, že se to jmenuje Merlinův šum). Tam jsou ale jiné příkazy (znázorněné graficky), které se k sobě skládají jako kostky ze stavebnice.