Lukynxd

Jaké povolání je vhodné pro člověka, který se chce zviditelnit a být populární? (Jen pro zajímavost)

Odpovědi
JežíšKristus

Populární u koho? U akademické sféry? Napsat monografii, obhájit disertaci. U sportovců? Mít výsledky. U lůzy? Jít do politiky a slibovat 5 tisíc.

Kepler

Bezpochyby být vynikajícím zpěvákem nebo hercem či jiným umělcem. Někdy i politikem, ale to je jízda na tenkém ledu a málokomu to vydrží delší dobu nebo dokonce aby vstoupil do historie. Jinak v menším měřítku se mnoha lidem zavděčíš být dobrým řemeslníkem. Ti předem jmenovaní jsou neužiteční, ale řemeslník ano.

NoFear

Proslavit se můžeš v každém oboru. Jen se v něm musíš nějak proslavit. :D Můžeš být politikem, hercem, zpěvákem, atd. a řekl bys, že to jsou povolání, kde si zviditelníš a kde se proslavíš. A přesto vůbec nevíš, jestli se proslavíš. a klidně můžeš být podkanálníkem, popálářem nebo hrobníkem (uvádím příklad těch nejspodnějších) a přesto se můžeš celsovětově proslavit. Být v tom extrémně dobrý, založit na tom úspěšné podnikání, natočit o tom nějaké reportáže, spojit svou práci s někým jiným slavným (osobní popelář někoho slavného třeba :D), mít vlastní pořad, nebo něco, co tě proslaví.
Šéf/kuchař taky může pracovat ve velké úspěné resauraci, může ji i vlastnit, může být oblíbená a on přesto může být úplně neznámý – schovaný v kuchyni. Nebo může vařit v malinkaté místnosti a být světově známý (proslavit se, vařit pro důležité, být v TV, mít svůj pořad, napsat o tom knihu). Někdo třeba ani nechce být na očích, někdo jo. Může platit i pro vědce a různé teoretiky, analytiky anebo i u těch, kteří pracují rukama, řemeslníci, umělci,…

Zviditelnit se můžeš jakkoli a ne jen v zaměstnání.
Neřekl bych nějaké typické povolání. Ale zkus zastávat nějaký vysoký úřad, který je hodně na očích – předseda vlády, hlava státu, ministr financí. Ty vždycky znají všichni (i když ty ostatní třeba ne – jako většina). A taky je rozdíl být hlavou státu v republice a být hlavou státu v monarchie. To je panečku rozdíl, tam je to teprv jinak s tou popularitou a zviditelněním. Fakt, že jó. Nikdo není tak známý jako panovníci. V jejich zemi, ale i v cizině a po generace. Jak kdo..
Možná ještě papež (ovšem on je taky vlastně svým způsobem panovník – i když volitelný).

Buď objevitel, inovátor, „patentátor,“ spisovatel a máš to. ;) Hlavně něco vynalezni/objev nebo napiš čtivou knihu.
Je jedno, co děláš. Musíš v tom něřem být úspěšný a pokud si to spojuješ i s popularitou, tak musíš být populární a být na očích. Je fakt jedno v čem. Mělo by to být něco, co by tě bavilo nebo v čem vidíš smysl.

led

Pouličný predavač novín (chodec).Zvidi­teľňuje sa nielen vizuálne, ale aj akusticky vykrikovaním titulkov „tahákov“ aj s prípadným komentárom.
Sú 3 typy týchto kolportérov
1 – amplión statik – stojí na jednom mieste a vykrikuje titulky, komentáre a (muž) nahlas obdivuje krásu mladých žien, (žena) upozorňuje ctené dámy na mužnosť a štedrosť pánov
2 – chodec na chodníku- rovnako ako „amplión statik“ dáva najavo svoju prítomnosť a snaží sa dostať k sediacim i stojacim pouličným kaviarenským povalačom, odhadne ich „stranícku príslušnosť“ a prispôsobí svoje komentáre ak mu to nevyjde, využije svoju znalosť únikov cez odomknuté brány.
3 – cestár – tak toto už je fetišista na smog a kaskadér v preplietaní sa medzi autami. Mnohí šoféri si ho privolávajú s niekoľkými mincami alebo bankovkou v ruke, ani nie tak chtiví noviniek, ako zvedaví ako sa preplieta medzi plechovými tátošmi. Ak ho zrazí auto, snažia sa nič nevidieť a hľadajú únik v zelenom svetle semaforu.
(Jen pro zajímavost)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Kepler, nielen fyzickou prácou je živý človek, občas potrebuje aj myslieť a k tomu pomáhajú práve aj „ti předem jmenovaní zpěváci nebo herci či jiní umělci.“
Skúste sa zamyslieť, prečo boli v histórii ľudstva, v každej dobe, v každej civilizácií a spoločenskej vrstve, tak obľúbení práve predstavitelia tých „neužitečních“ profesií.