dust8

Jaké povahy byl vlastně Rasputin?

Nejlepší odpověď
annas

Co o něm píší Rusové

RASPUTIN – sibiřský rolník . Světovou slávu si získal díky tomu, že byl přítelem rodiny ruského císaře Mikuláše II . V 10. letech měl v určitých kruzích petrohradské společnosti pověst „carova přítele“, „ starce“, věštec a léčitel. Negativní obraz Rasputina byl používán v revoluční a později v sovětské propagandě. Až dosud se vedou četné spory kolem osobnosti Rasputina a jeho vlivu na osud Ruské říše.

https://ru.wi­kipedia.org/wi­ki/%D0%A0%D0%B0%D1%81%D0­%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0­%BD,_%D0%93%D1%80%D0%B8%­D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%­D0%B9_%D0%95%D1%84%D0%B8­%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8­%D1%87

Co uvádí náš zdroj

Kdo byl Rasputin, mužik, mystik či léčitel? Od jeho narození uplynulo už víoce než 150 let

Ač vyrostl v rodině svobodného sedláka, podařilo se mu nemožné – dostat se až do carského paláce a stát se tím, na koho se car Mikuláš II. s carevnou obraceli ve chvílích, kdy nutně potřebovali radu. Rasputin je jednou z nejrozporuplněj­ších postav ruské historie, jež měla vliv i na politický chod státu. Letos uplyne už 150 let od jeho narození.

člověk byl poměrně rozporuplný – výstřední život vyvažoval častým modlením, které nakonec mělo na něho kladný vliv. V 18 letech šel do sebe a začal se potulovat a navštěvovat kláštery na Sibiři a zabývat se mimo jiné i léčitelstvím.

Charismatický mužik s hypnotickými schopnostmi. Jako osoba měl Rasputin nepochybně určité vnitřní charisma – byl poměrně vysoký (asi 180 cm), světlé vlasy a tmavě rusý plnovous. K tomu připočtěme jeho schopnost působit na lidi a umění hypnózy a sugesce.

Cesta k carskému dvoru vedla přes léčitelství.

více v odkazu

https://www.cti­doma.cz/osobnos­ti/2019-01-21-kdo-byl-rasputin-muzik-mystik-ci-lecitel-od-jeho-narozeni-uplynulo-uz-150-let

Podobná otázka v archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-nejake-dokumenty-o-grigoriji-rasputinovi