Kepler

Jaké/které použité věci nevyhazujete s tím, že se jednou budou hodit?

Co se osvědčilo mně, tak jsou to různé provázky, gumičky, drátky apod. Taky mikrotenové sáčky a plastové nákupní tašky.
Aliendrone dokonce prý i zápalky. Vždycky škrtne, rychle sfoukne se slovy „ta je dobrá, tu si schovám“.

https://pixaba­y.com/photos/fi­re-smoke-match-burn-ignition-1899824/

Nejlepší odpověď
led

Manžela.
občas sa hodí 🙂

Další odpovědi
annas

Knoflíky a ústřižky látky. Ale málokdy jsem kousky látky použila. U ztraceného knoflíku zpravidla musím vyměnit všechny, protože hledám a hledám, žádný se nehodí, jen opravdu výjimečně jeden objevím. Ale stále si říkám, co kdyby… pro strýčka příhodu. ..

Rokio

Říká se které.

Nechávám si kapesníky s tím, že je využijí několikrát.

anonym

U mne je jednoznačně největším zdrojem pro křečkování elektronika. Je to prostě gigantická stavebnice čítající miliony možných komponent a každá se jednou může hodit 🙂 když jsem dřív vyhazoval základové desky , cd romky, rádia, díval jsem se dovnitř co je tam eventuálně k užitku na odpájení a nakřečkování pro strýčka příhodu. Nebylo to bezúčelné, spoustu věcí jsem díky tomu měl opravdu k dispozici a nemusel je kupovat ale za jakou cenu, těch regálů ve které se to musí skladovat třeba celé roky než to najde využití bylo prostě moc a od té doby se to snažím všemožně omezit. Ne vždy to jde, přece nevyhodíte funkčí PIR, funkční LAN adaptér pro ardiuno, nevyhodíte jen tak NODEMCU, senzor vlhkosti, kouře či teploty jen proto že to zrovna nepotřebujete, nejvíce místa zabírají různě výkonné servomotory, taková škoda je vyhodit, fungují jak hodinky. Je to skutečně boj 🙂

Imo by měl existovat nějaká aplikace typu NEVYHAZUJTO, kam by se dávaly jen tyhle elektronické prčverky, člověk by se toho zbavoval s mnohem lehčím srdcem kdyby věděl že to někdo jiný zrovna potřebuje pro svůj weekend projekt.

aliendrone

Keplere, to je OHAVNÁ POMLUVA s těmi zápalkami! Ve skutečnosti je vyškrtávám pro tvoje dobro! Představ si, co by se stalo, kdyby někdo v tvé blízkosti chtěl použít NEVYŠKRTNUTOU zápalku – jaký by to mělo asi vliv na ty tvé 3,5 promile krve, kterou máš v alkoholu? ;) :D :D

Jinak jsem TAKOVÝ sběratel, že i syslové chodí ke mně na školení. Nesnáším křečkování, celkem často dělám probírky a vyhazuji krámy, ale prostě si nějak nemohu pomoci. Prý je to zvyk ještě z totáče, kdy jeden nevěděl, jestli něco sežene v případě potřeby, ale já myslím, že to má hlubší příčinu.

Kepler

led: a po kterém použití ho nevyhazujete? 🙂

led

Kepler, detailista.

aliendrone

Tipnu si – po pátém použití je třeba pořídit nový model? ;) :D :D