levandula

Jaké potraviny jíst pro pevné nehty ?

Mám je extra měkké :/ a prostě blbě kvalitní.
Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
marci1

Pro pevnost a pružnost užívej vitaminy B, C, D, E a vápník . Zvyš pitný režim, aby se nehty zavodnily. 🙂

Další odpovědi
gecco

Kolagen – červené maso (nejlépe hovězí – kližka), vepřové šlachy a kůže (koleno, tlačenka, jitrnice…); kvůli vitamínům a stopovým prvkům zejména játra, mořské ryby, ´plody moře´, ořechy, olejnatá semena (slunečnice), obecně ovoce a zeleninu…
😉

dr.luha

Doporučují se potraviny s obsahem křemíku, např. jáhly. Možná bych taky zkusil špenát z jarních kopřiv.

mojitek

potravinový doplněk-Pangamin s pupalkovým olejem(pupalka dvouletá). V každé lékarně bez předpisu,je to levný,výborný na střevní mikrofloru a ta pupalka na vlasy,nehty…

anonym

S nehtama jsem problémy nikdy neměla,mám krásné nehty od narození,ale myslím,že by vám mohl pomoci olejíček…http://w­ww.lekarna.cz/four-seasons-nehtovy-olej-12ml/