Otazník123

Jaké poplatky budu platit při cestě na motorce do Chorvatska?

Na motorce jezdím jen po silnicích 2 a 3 třídy a dálnicím se vyhýbám. Teď mám ale v plánu jet na motorce do Chorvatska a to určitě hlavně po dálnici, tak by mě zajímalo co všechno na takovou cestu potřebuji vyřídit. Zjišťoval jsem si že v ČR dálniční známku nepotřebuji. Přes Rakousko budu muset známku pořídit ale žádné další poplatky by být neměli. V Itálii by měly být poplatky vybíraný v hotovosti u mýtných bran a Chorvatsko to samé. Stačí my tedy pouze dálniční známka do Rakouska a zbytek se doplácí po cestě podle toho kudy jedu? Popř. máte někdo zkušenosti s takovouto cestou? Nerad bych měl v cizině nějaké problémy. Díky za odpovědi.

Odpovědi
IIYAMAHA

RAKOUSKO:
10 denní: 5,20 € (2018)

2 měsíční: 13,10 € (2018)

JINAK VŠE JE ZDE I TUNELY APD… http://www.ces­tynamotorce.cz/ce­ny-benzinu/

klumprt

Pokud je mi známo, je to přesně tak jak říkáš. Na motorce v uvedených zemích jsem byl několikrát, i když teda už je to pár let. Dálniční známky jsou ještě ve Slovinsku, ale tam jsem nikdy po dálnici nejel, tak ani nevím, jestli jsou potřeba na motorku. Ale přes Slovinsko určitě není nutné jezdit po dálnici. Doporučuju vzít to přes průsmyk Vršić, tam je to pěkné.
Jednou jsem fičel po dálnici v Chorvatsku a bylo to finančně únosné, i když si nepamatuju částku. V Itálii podobně.