Avatar uživatele
Kepler

Které pohlaví preferujete, když se chcete zeptat na cestu nebo v prodejnách?

Osobně se ženám vyhýbám, protože mě většinou pošlou špatně (nebo nerozuměly otázce). U prodavačů mám lepší zkušenost také u mužů. I když v železářství/hobby mě trochu zahanbuje jedna mladá (!) prodavačka, která mi dokonce dokázala i dobře poradit.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, jirka F, aliendrone před 1908 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Jestli nějak reaguji podle pohlaví, pak spíše podvědomě
(nevím o tom). Ptám se pokud možno lidí, kteří moc nespěchají,
netelefonují nebo nemají „práce až nad hlavu“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Palpatine

V dnešní době se moc rozdíl mezi pohlavími dělat nedá. Ženy mohou boxovat, muži zase žehlit. Ale co se týče této otázky, upřímně sám nevím. Nedělám v tom velký rozdíl. Zeptám se spíše toho, kdo mi je v momentální chvíli sympatičtější. Hodně krát už mi v otázce na cestu poradila lépe žena než muž. Co se týče prodavačů, tak záleží na tom, co prodávají. Vložky pro manželku asi poradí lépe ženská prodavačka, kutilské věci asi víc chlap.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Mě je to celkem jedno, zeptám se toho, koho zrovna potkám. Když má nákup, předpokládám, že v daném místě bydlí a zná aspoň trochu okolí, ale zjistila jsem, že lidé kolikrát ani nevědí, jak se jmenují ulice okolo, takže si cestu/trasu raději nastuduju na netu. V obchdech a prodejnách to taky moc neřeším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Žádné, pokud by šlo o rod, tak ženský. :) Tedy nejsem přes ČJ žádný lumen, ale NAVIGACE (ať již v autě nebo v mobilu) pohlaví nemá a je rodu ženského a doby, kdy mě zavedla „do pole“ (a to doslovně) již mizí z mé paměti. ;) :)

Pokud jde o o orientaci v budově (např. kde má kncelář ten a ten atd.), tak se zeptám prvního, kdo se nachomýtne a vypadá že umí česky – pokud je to třeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Nejdříve se zeptám na pohlaví: jak se mu / jí vede a jak vypadá. Pak se poptám kudy. Někdy se nezeptám ani kudy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak potrebujem poznať cestu, alebo v predajni, je na to dôležité poznať pohlavie?
Ach, ja naivná, som si doteraz myslela, že je lepšie pýtať sa človeka(človečicu), ktorý(ktorá) vyzerá, že by vedel(vedela) môj problém vyriešiť bez ohľadu na jeho(jej) pohlavie.

PS
Kepler vaša mužská ješitnosť asi zostala na úrovni vašej mladosti na prelome 16./17.storočia, keď ženy neboli ľudia…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

led: s mužskou ješitností to nemá co dělat. Tuto otázku jsem vložil proto, abych zjistil jaké zkušenosti mají jiní. Je to prostě moje dlouhodobá ZKUŠENOST, že dostávám od žen špatné informace (mimo uvedenou výjimku). Že bych měl jenom takovou smůlu? Já proti ženským jinak nic nemám, ale pokud bych chtěl dobré info od prodavačky, musel bych si kupovat snad jenom kosmetiku.

před 1907 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

orestez>>> Budˇ tak hodný a poděl se s námi o odpovědi, které dostáváš! Díky! ;) :D :D

před 1908 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek