gepik

Jaké plemeno je pes Tequila?

Ze serialu Tequila a Bonetti. D.
Doplňuji:
Dik za odpovědi. Trošku jsem hledal. V americké řadě vypadá jako Bordeauxská doga(Bohemika ale tvdí, že není) a v italském Je to Leonberger. http://www.go­ogle.cz/search?q=Te­quila+a+Bonet­ti&hl=cs&tbo=u&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7GPEA_csCZ314&tb­m=isch&source=u­niv&sa=X&ei=Y­USxUKC1JaaE4gTI­poHgDA&ved=0CC0­QsAQ&biw=1086&bih=418 Jsem zaskočený tím, že je jich více serií, znám jen ten, co běží nyní kolem púlnoci na nově a tam je to velký chlupáč.

Nejlepší odpověď
kapka

Bordeauxská doga /čti bordéská/, namátkou jeden odkaz http://www.bor­deaux.wz.cz/Por­tret%20plemene%20v%20Pes­%20pritel%20clo­veka%203_2011­.htm
Doplňuji:
Celý svět má psa z tohoto seriálu za bordeauxskou dogu http://www.tut­tozampe.com/do­gue-de-bordeaux-cane-razza/1630/
pokud má znalkyně přes psy Bohemika jiný názor, mohla by popsat přesněji ty do očí bijící rozdíly, které dokazují, že se jedná o naprosto odlišně vypadajícího křížence. Do toho, přesvědčte nás.

Další odpovědi
anonym

Kříženec.
Doplňuji:
Bordeauxská doga je naprosto odlišné plemeno, jak je ostatně z odkazu patrné.

mojitek

Viděl jsem jen asi 2 díly tohoto seriálu(jedny z prvních nebo posleedních?Nevím)- a byla to čistá B.D. Ovšem jiné díly jsem neviděl.Můžete sem někdo hodit obrázek/ukázku z těch prvních dílů s tím jiným hafanem na porovnání? Díky
Doplňuji:
Aha.Tak jsem juknul na obrázky a myslím,že mám celkem jasno.V první řadě seriálu jde o čistokrevnou Bordeaux dogu(franc.mastifa) jak jsem psal a co jsem viděl kdysi v TV. Ale v novějších seriálech které jsem neviděl je to Leonberger-ale asi US verze,která se krapet liší od standardu.Oni amíci mají trošku jiné představy a názory na plemena-např B.dogu považují za jinak zbarveného Bullmastifa atd.

anonym

Vyhledem k tomu, že jsem importovala do ČSSR první jedince bordeaxských dog a započala s jejich chovem jako první v tzv. Východních zemích ještě v dobách, kdy valná většina pejskařů znala BX pouze z fotek nebo vůbec, dovoluji si trvat na tom, že pes v původních dílech seriálu je jakýsi kříženec. Já osobně tento seriál nesleduji, ale podle odkazu je patrné, že byly dotočeny nové díly, ve kterých je původní pes- kříženec nahrazen jiným psem a to už bordeauxská doga je. Vše se tedy velmi snadno vysvětlilo. Porovnejte si psího herce z prvních sérií a „dnešního“ psího herce.
¨

kapka

Ok. Tak to tak asi bude. 🙂

anonym

To je v pořádku, koukala jsem na obrázky těch prvních epizod a to je nějaký záhadný kříženec, ale sympaťák. Ani mě nenapadlo, že běží nové díly s jiným psem, BX doga se proslavila hlavně jako Hootsch s Tomem Hanksem.

kapka

Teď koukám na doplnění otázky a na fotky toho chlupáče. Toho jsem zas neznala já. Ale na čistýho leonbergera, jak píše gepik, to fakt nevypadá, minimálně je na to moc malej, drobnější. Bude to kříženec, jak píše Bohemica.

gepik

Hlavní hrdina seriálu o něm několikrát řekl, že je čistokrevný, proto jsem položil púvodní otázku a až později jsem našel tohle http://www.csfd­.cz/film/86349-tequila-a-bonetti/zajima­vosti/

kapka

Jde o to, proč to potřebujete vědět. Pokud jen tak, potom je to asi jedno, co je to za plemeno, buď americká verze leonbergera, jak píše Mojitek, v tom já se nevyznám, nebo je to třeba kříženec leonbergera. Co říká postava ve filmu, na to bych až tak nespoléhala. Viděla jsem naopak film, kde měl hlavní hrdina nádherného rotvajlera a tvrdil, že to je kříženec.
Jestli vás ten pes zaujal a chcete takové plemeno u nás sehnat, to už by byl problém. Pokud byste si koupil leonbergera, vyrostlo by vám ze štěněte krapet něco jiného.

anonym

Ani v USA se tolik plemna neliší, standardy AKC se odlišují jen málo od evropských standardů FCI nebo UKC, zvláště pokud se jedná o kontinentální plemena. Pes Tequila v prvních sériích není ani leonberger a to ani leonberger amerického typu.

mojitek

Nevím jestli jsme si dobře rozuměli,ale v těch 1.seriích je B.boga jak vyšitá.A co se týče těch novějších seriích s tím diskutovaným plemenem,tak já osobně v tom Leonbergera vidím jen částečně.Ale jak píšu,amíci se drží svých docela podivných standardů a na zbytek světa taknějak zvysoka…takže v prvních dílech jde o jinak zbarveného bulmastifa,protože B.D jako samostatné plemeno oni neuznávají, a v novějších dílech jde dle nich o čistého Leonbergera.Nejsem stejného názoru,dle mě je to B.D a další pes je kříženec připomínající Leonbergera

anonym

My jsme to pochopili celkem dobře… Tedy já, kapka, a nakonec i gepik. Abychom to shrnuli: V původních dílech hraje Tequilu nějaký kříženec, který může někomu vzdáleně připomínat leonbergra, v novějších dílech ho nahradil pes plemene bordeauxská doga(BX). Extra pro mojichitek dodávám, že vykazuje větší než elementární znalosti a poměrně se orientuje v plemenech, ale je znát, že jeho vědomosti jsou na úrovni poučeného laika a ještě je poněkud zmaten. V USA je plemeno bordeauxská doga, tak jako i bulmastif (i leonberger) uznané plemeno AKC ( American Kennel Club) a jsou řazena mezi tzv.working plemena i s odlišnými standardy, které vycházejí z původních standardů FCI a UK a informace, kterou se tady snažíte zmást uživatele o tom, že v USA se jedná o totožné plemeno, odlišného zbarvení, není správná. Ani v USA není bordeauxská doga jinak zbarvený bulmastif, ale jedná se tam, jako v jiných státech o dvě odlišná i zvlášť uznaná plemena. Stejně tak je tomu i v KC ( Kennel Club) ve Velké Británii a u CKC (Canadian Kennel Club) v Kanadě. Malé rozdíly jsou v kynologických chovatelských uniích v Austrálii (ANKC) a na Novém Zélandu (NZKC), ale tím vás nebudu zatěžovat. Pokud je váš zájem o kynologii trvalejšího charakteru a chcete se dále vzdělávat, a usnadnit si tápání , mohu vám nabídnout účast v kurzu, který nejméně jednou ročně pořádám pro lidi podobného ražení, kteří mají zájem o orientaci v kynologické problematice na různých stupních odbornosti nebo pokud nemáte dost času, mohu vám doporučit některou ze svých odborných chovatelských příruček a knih.

mojitek

Bohemico,zkuste použít vlastní rozum a přestaňte předčítat z knih.Podívejte se na 1.serii seriálu z r.92-to je B.D (zkratka Bordeauxská doga-cs)jak vyšitá.A co se týče těch uznaných a neznaných plemen v USA,já přeci netvrdil,že jí neuznávají oficielně.Nesnažte se ze mě dělat něco co nejsem.Sice o sobě tady neprohlašuju jako vy,že mám přednášky,že mám chovatelskou stanici,že přednáší o kynologii,že jsem napsal knihy ,že jste největší odbornice a že ostatní jsou laici jako to horem dolem tady děláte vy.Nezlobte se na mě,ale to tak trošku hraničí s komplexem někomu něco nebo sobě dokazovat.Poučený laik jak mě líčíte zrovna vy rozhodně nejsem.Mimoto z vašich předešlých odpovědí bych soudil ,že psy ráda máte ,celkem jim i rozumíte,ale zase až taková profesionalita tam jaksi není. Já nemám chovatelskou stanici,ale úspěšně jsem vycvičil dost psů různých plemen na to abych se vašemu komickému vystoupení o „poučeném laikovi“ od srdce zasmál.Buďte trošku skromnější,tohle plácání bude možná platit na 14tiletou holku,která neví jestli si má pořídit králíčka nebo čivavu,ale ne na mě.

anonym

Fakta jsou fakta a s tím prostě nic neuděláte. Přečtěte si vaše texty a kde tvrdíte něco, co momentálně se snažíte vyvrátit nebo zamlžit. Komikem jste se nazval sám a já s vaší sebekritikou docela souhlasím. Tzv. výcvikářské období mám dávno za sebou a musím bohužel konstatovat, že i úspěšný výcvikář nemusí být vůbec dobrým znalcem psů nebo chovatelem a vůbec tzv. kynologem. Protože z vás cítím zájem o danou problematiku, nabídla jsem vám odbornou pomoc, mohl jste se přiučit od někoho, kdo má více jak 50let zkušeností a více než 30let vlastního úspěšného chovu. Falešná skromnost není na místě zvláště v mém případě. Dovezla jsem plemena, se kterými tady neměl nikdo žádnou zkušenost, cestovala jsem kvůli psům téměř po celém světě a neustále se učím. Vybrala jsem si psy, ačkoliv jsem chovala i koně a jiná zvířata.Dcera to má opačně- psy drží do počtu a zabývá se hlavně koňmi. Ale já jsem pejskař, na rozdíl od vašeho mínění jsem přesvědčená, že profesionál jsem. Mluví za mne výsledky a pokora, kterou k tomu oboru mám. Nikdy toho nebudu vědět dost a nikdy všechno, ale stále se učím. Vadí mi, že někdo kdo se tak-tak orientuje , prezentuje naprosto zcestná fakta(naštěstí v otázce, která není až tak důležitá, jen se projevilo vaše tápání) místoco byste uznal, že vaše vývody jsou mimo level vašich znalostí, ještě se snažíte mě urazit. Na závěr- stále ještě chcete tvrdit, že „amíci“ považují bordeauxskou dogu za jinak zbarveného bulmastifa a že neuznávají BX ya plemeno? Dobrou noc !

mojitek

Vy se tady téměř v každé diskuzi popisujete jako „guru“ všech kynologů a ostatní jsou prostě jenom takové křoví-Jakápak jste profesionálka když ani Bordeauxskou dogu nepoznáte?Od vás zcela určitě „odbornou“ pomoc nepotřebuji,(viz ten spor zabarvení.Milá odbornice,já dobře vím ,že to ve standardech mají,ale jenom člověk znalý ví o co jde a jak to s tím uznáním B.D. ve skutečnosti je či není ). Jinak samozřejmě ne každý výcvikář psům rozumí,to je logické.Ale ani každý množitel psů není odborník..Žena,kte­rá zrovna tady-na NEkynologickém všeobecném webu- téměř v každé diskuzi o sobě prohlašuje to co vy a ještě k tomu takhle vychloubačně .. a navíc si dělá neplacenou reklamu na své ""přednášky"" a ""knihy"" ,nezlobte se na mne,ale to vše je prostě jakýsi komplex spojený s nehoráznou drzostí. Vím,že se o kynologii zajímáte,ale z vašich odpovědí mám spíš pocit,že spíš narychlo předčítáte z knih nebo z webu a dle vámi udávaných „50 ti let zkušeností“ jakoby nebylo ve skutečnosti vašich..ale spíše jiného množitele psů. Také vám přeji dobrou noc

anonym

Mochitek, už mě nebavíš! Tvoje ješitnost ti nedovolí uznat, že jsme tě nachytali při tvrzení hloupostí a prokázali tvůj omyl (viz. odkazy) a ty se vzmůžeš akorát na invektivy a bláboly. Jen na tobě se tak dobře demonstrují moje tři poučky a zásady najednou. 1) Čím méně argumentů, tím jasnější názor . 2) Čím se s h…m mažeš, tím víc smrdí 3) Žiju tak abych mohla být pyšná, když o mně říkají pravdu.

mojitek

My si tykáme?Ale,ale,tak ok.Ty tvoje odkazy si dávala proč? Ve standardech to ofic. je-to jsem ti sám psal-ty jsi objevila Ameriku(každý si to může lehce dohledat ),ale o tom to není ,což nechápeš a jelikož nejsi s problémem hlouběji obeznámena tak ani pochopit nemůžeš. Ještě k tomu co tady vlastně smrdí-zakomplexovaná množitelka psů a samozvaný odborník v jednom. O té problematice máš asi takový přehled jako ostatní množitelé kterých je u nás bohužel spousta..Kdybys byla takový znalec a milovník psů,věnovala se jim tělem i duší, tak mj. nebudeš věčně dřepět zrovna tady .Přestaň tady poučovat a naparovat se,u mě jsi pohá množitelka a jak je vidno z těch tvých směšných zakomplexovaných reakcí,tak zřejmě i dlouhou dobu bez chlapa. Přeji hezky prožitý den u kompu 😉