Ja-007

Jaké písničky se hrály u táboráků v osmdesátých letech?

Od jakých kapel, zpěváků nebo konkrétní písničky… Předem děkuji.

Odpovědi
MK44

Například americké lidové a country a podobné s texty od Rangers (Plavci) nebo Greenhorns (Zelenáči), KTO aj. Taková Bedna od whisky, Buráky nebo Oranžovej expres nesměly chybět.

pusinka50

Hlavně country a folkové písně, např.: Wabi Ryvola, Miki Ryvola, Kapitán Kid, Brontosauři, Spirituál kvintet, bratři Nedvědové, Fešáci, Tomáš Linka, Michal Tučný, Mirek Hoffman, Honza Vyčítal, pak třeba Vladimír Mišík, Jaromír NohavIca, Pavel Dobeš, také např. Karel Kryl.

AlexaMasova

asi hoDNĚ JAROMÍR NOHAVICA

kelley

Ten Dobeš spíš až od devadesátých let. Ještě se hrály i písničky z předválečné éry: Bob Hurikán, Jarka Mottl, Jenda Korda (Vlajka (= trampská hymna), Až ztichnou bílé skály, Rikatado, Zlatokop Tom, Řeka hučí, Niagara…), viz třeba zpěvníčky „Trampská romance“. Z moderních autorů pak například Hop Trop (Jaroslav Samson Lenk) – Tři kříže.