Meggie2

Jaké pečivo je nejzdravější?

Odpovědi
elkon

Z černé mouky.

RyuzakiKate

Kváskové s celozrnné mouky. Doporučuju se naučit péct doma :) Osobně pečivo jím už spíše výjimečně – na cestách, návštěvách apod.

marci1

Celozrnné pečivo. Takové pečivo má obsah celozrnné mouky alespoň 80 %. 🙂

Hlada

To, které se sní s chutí.

da ny

Jak, pro koho.
Obecně celozrnná, nejlépe žitná („černá“) mouka. A jak bylo zmíněno, zdravější je kvásek, než droždí.
Pro děti do 3 let je vhodnější pečivo bílé. Celozrnná mouka má hodně vlákniny.
To j, zejména, e pro střeva malých dětí příliš zatěžující, těžké. Do 3 let se s vlákninou v jejich stravě, má šetřit :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.