tony2412

Jaké parametry potřebuji vědět při koupi operační paměti?

můj počítač co jsem se dočetl má operační paměť 4GB DDR3 1333 MHz a jeden slot volný,stačí vědět tyto údaje,o kolik nejvíc můžu tu paměť rozšířit?A záleží na výrobci?Co jsem četl ty ceny se dost liší…

Odpovědi
Martinuss

Může a nemusí to fungovat, záleží na výrobci a kompatibilitu s ostatníma. Jinak než že to zkusíš to nejspíš nezjistíš. Jen ještě aby to mělo stejnou voltáž 1.5V nejčastěji. Jinak celekm 8GB bude stačit skoro na vše

CobblíkCZ

  1. Podporovaná voltáž (často bývá 1.5V)
  2. Podporovaná frekvence mezi RAM, MB a CPU
  3. Podporovaná velikost

Stejně pokud nebudeš moc pařit a dělat nějaké grafické serepetičky stačí krásně 8 GB ;)

Krakis

Záleží hlavně na tom,kolik Gb a MHz podporuje mámoprkno-to se dočteš v manuálu nebo na stránkách výrobce desky.