kajaahela

Jaké otázky mohu očekávat u maturity z literatury?

Když dodám seznam přečtených knih k maturitě, může mi někdo poradit jaké otázky ho z toho u maturity mohou čekat? Na co se asi tak odpovídá?

Nejlepší odpověď
annas

Jaké otázky můžete očekávát? Konkrétně nejde odppvědět. Víc může naznačit vyučující českého jazyka. Snad ho znáte a víte, jak se ptá, co ho zajímá atd.

Zeptejte se třeba těch, kteří maturovali loni, dovíte se, jak maturita na vaší škole probíhá.

Obecně – porozumění textu, jeho interpretace a rozbor literárního díla s ohledem na vaše získané znalosti a dovednosti za celou dobu studia

Podívejte se do odkazu.

Zdroj: http://www.zap­nimozek.cz/ma­turita-z-cestiny-nemusi-byt-tezka-kdyz-vite-na-co-se-pripravit/#ix­zz3QIGUzKpZ

Další odpovědi
quentos

Doslova a do písmene všechno možné, co s literaturou souvisí.
Když vzpomenu na našeho češtináře, který byl zároveň osm let naším třídním, zakládal si na povinné četbě a velké plus byl poctivě vedený čtenářský deník. Když jsme probírali maturitní otázky, ke každé jsme dostali seznam děl, která s ní souvisejí. Před maturitou nás sice strašil, že to nebude procházka růžovým sadem, ale pak dodal „… kdo čte povinnou četbu, ten v podstatě už odmaturoval“. Tedy pokud člověk nevěděl lautr nic, stočil diskuzi na knihu ze seznamu povinné četby, která s danou otázkou souvisela, a pokud o ní byl daný student schopen podiskutovat, alespoň čtyřku měl zaručenou.
Ale bohužel toto se u každého učitele liší. Můžete dostat pedanta, který bude po vás chtít odříkat zpaměti seznam děl související s danou otázkou. Stejně tak můžete dostat někoho, kdo si s vámi o daném tématu jen tak pokecá (ale i tak je schopen zjistit, zda o tom něco víte).