Complex

Které orgány jsou oslabeny, pokud se více a častěji potí nohy?

Odpovědi
annas

Nohou vede několik reflexních drah. Když se podíváte na obrázek, uvidíte, které orgány na šlapce nohy jsou.

https://zena-in.cz/clanek/re­flexni-masaz-chodidel-zvladnete-samy

Který oslabený orgán ovlivňuje pocení, se nedá přímo říct. Často pomůže nasáž nebo šlapání v drobných kamíncích. Existují i „pichlavé“ podložky, šlapání na nich rovněž posiluje orgány. Kromě šlapání, masírovaní nohou, pomůže i jemné mačkaní bodů na noze atd.

Podle čínské medicíny jsou chodidla zrcadlem těla. a pocení nejen nohou může způsobovat:

" nerovnováha v drahách , nebo již onemocnění nějakého orgánu v těle /srdce, plíce, žlučník, slinivka ,ledviny,…do této skupiny se dají zařadit vlastně vekerá onemocnění, jako je cukrovka, onemocnění štítné žlázy, vysoký tlak krve,obezita, hormonální nevyváženost, atd. a spoustu dalších vztahů – z pohledu čínské medicíny -, které nemá moderní medicína pojmenované a tudíž je neřeší.

Více zde: https://www.cin­skamedicina-praktiktcmzabreh­.cz/news/nadmer­ne-poceni-cinska-medicina-fytoterapie/