Pájo

Jaké odrůdy jablek mám pořídit?

Budu sázet cca 3 jabloně.. jakou odrůdu mám koupit a proč (chci každou jinou).. díky za dobré tipy.

Doplňuji:
Tak jsem se rozhodl.

Šampion
Rubín a
třetí strom koupím hrušku…

Nejlepší odpověď
venkovan

Těžko radit když nevíme jak je velká zahrada, v jaké poloze, jaká je půda, jaká velikost stromu, jaká je šance na uskladnění atd.
Takže klasika jedno letní, jedno podzimní, jedno zimní.
Varianta když je dobrý sklep – zimní které vydží do Vánoc, dvě zimní které vydrží kvalitní do jara. Letní a podzimní jablko lze nahradit drobným ovocem a zeleninou.
Ve své podstatě, v zimě jablko ztratí vetšinu vitamínů, ale je důležité pro svoji dužninu pro dobrou funkci střev. Vitamíny máme doma ze švestek v lahvi.

Další odpovědi
Danča84

Já bych určitě dala Spartan, je výborný. A babička měla stromek letních jablek, byly světlounce nazelenalé, taky moc dobré, ale název nevím.

arygnoc

hezké řešení (2 jabloně a třetí hrušeň).

mimochodem: víte o tom, že na jeden podpník (jak to je česky? <vrub?>) můžete roubovat více odrůd?
Mám tak hrušeň, kde jdou hniličky, letní i podzimní hrušky (na jednom stromě).

elektrikář

Nejlepší je poradit se na svazu zahrádkářů v místě nebo ve školce.