Kepler

Jaké/které nejvzácnější savce jste viděli u nás ve volné přírodě?

Mně se poštěstilo na jedné z houbařských výprav v Beskydech narazit na medvěda, ale jen zdálky. I když si nejsem jistý, jestli to nebyl jen ožralý chlap v hubertusu. Po čtyřech to každopádně chodilo.

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/medv%C4%9Bd-znak-roztomil%C3%BD-%C5%A1koln%C3%AD-v%C4%9Bk-1424980/

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem na žádného vzácného savce nenarazila, myslím, že ani v lesích kolem nežije.

Jen lesní zvěř u krmelců – takže srnce, dole zřejmě poskakovali zající – ti jsou dnes už také vzácní. Víc si už nepamatuji.

Další odpovědi
Kryšpín

Občas výjimečně některý politik na procházce

EKSOT123

Já asi žádného takového. Někdy mě překvapilo stádo skotu, které uteklo z ohrazených pastvin.
Ale v Qubecu se člověku může stát ledacos: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZwJfXgTO7J4

Kolega prý viděl u lomu v Liberci hyenu. Sice to je kousek nad ZOO, ale stejně mu nikdo nevěřil. On je to totiž ten samý, co dokáže zapomenout auto na benzince a druhý den je pak nemůže najít a další podařené kousky…

Kelt

Ráno jsem šel asi 4:45 v červnu, či červenci do práce a na cestě na takové louce stála srna. Měl jsem čas vytáhnout mobil a vyfotil ji. Po fabrice běhá v noci zajíc – to je hlodavec, občas je tam kuna, no a párkrát jsem potkal ježka.

EKSOT123

Na našem území byl zaznamenán kentaur, zatím byl bohužel viděn pouze 1 kus:

youtube.com/wat­ch?v=F2f3F0kU­Ygg

EKSOT123

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=F2f3F0kU­Ygg