Respekt

Jaké nejvýznamější vesmírné těleso se zrazilo se zemí ?

Potřeboval bych jméno, a nějak stránku kde by byly obrázky a bylo by to podrobněji popsané
Doplňuji:
Jistě že to byl asteroid, ale jaký ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne, byla to planeta a bylo to v době kdy byla Země ještě žhavá „krátce“ po Velkém třesku. Náraz způsobil vyklonění zemské osy, rotaci Země a vznik Měsíce.

Další odpovědi
fcoop

Českoamerický tým působí na Southwest Research Institute (Boulder, Colorado): William F. Bottke (SwRI), David Vokrouhlický (Astronomický ústav UK, Praha) a David Nesvorný (SwRI). Podle nich vše nasvědčuje tomu, že planetka (298) Baptistina byla po srážce s další planetkou rozbita na velký počet fragmentů, z nichž později jeden vytvořil kráter Chicxulub na poloostrově Yucatán (Mexický záliv), další pak velmi nápadný kráter Tycho na Měsíci. Aby prozkoumali planetku Baptistina a následky srážky, zkombinovali astronomická pozorování s několika různými počítačovými modely. Ve středu jejich zájmu byl vliv fragmentů Baptistiny na Zem a na Měsíc.

http://www.as­tro.cz/clanek/2876
Doplňuji:
http://vtm.e15­.cz/vymreni-dinosauru-hlavni-podezrely-zprosten-obzaloby

Ono si to protiřečí,nicméně je jasné,že nějaký šutr do Mexického zálivu padnul…

dudu

V poslední době /v roce l908/ vybuchl meteorit o průměru 40 metrů nad řekou Tunguzka a zcela nedávno sedmnáctimetrový drobeček u Čeljabinska.
Oba způsobily značné škody, ten první naštěstí explodoval nad téměř neobydlenou částí Sibiře. Statisticky dochází k podobným událostem 1 x za 300 let. Pokud se podaří objekt zjistit včas, dokáže člověk odklonit i podstatně větší kousky.

Mamar1

Meteorit neboli asteroid

LysoňXXX

Největší sice ne, ale v minulém století to byla " tunguská událost " ..