Kepler

Jaké nejhorší počasí vás překvapilo při jízdě autem?

Kdysi jsem nečekaně v devadesátce vjel do průtrže mračen, doslova do vodní stěny s kroupami. Okamžitě jsem nic neviděl, chytil jsem aquaplaning, chvíli brzdit ani řídit nešlo, stírače neměly šanci. ☂

https://pixaba­y.com/cs/photos/ty­gr-zv%C3%AD%C5%99e-voda-d%C3%A9%C5%A1%C5%A5-p%C5%99%C3%ADroda-3389015/

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. Průtrž mračen na takové té skoro dálnici (tuším se tomu říká silnice 1. třídy)… Rychlost trochu nad limit jako všichni a najednou viditelnost na pár metrů… Jemně zpomalovat a odhadnou to tak abych já netrefil neviditelné auto přede mnou ani aby pokud možno nenarazilo do mně auto co mně nevidí… naštěstí se mi tam skoro hned objevila odbočka na odpočívadlo (ani jsem nevěděl jestli jde o odpočívadlo nebo BUS zastávku) kam jsem t ještě během zpomalování zalomil.
  2. mlha s viditelností asi 2–3 metry. Prakticky jsem jen hádal kde je silnice a kde stoka.Ty poslední 3 kilometry bych došel rychleji pěšky
  3. černý led na svahu z kopce a na konci zatáčka do křižovatky. Ani ti policajti přede mnou (čekali až budou mít volno na křižovatku) nevěřili že to ubrzdíme a začli „pomáhat“ majáčkama

Další odpovědi
Ametyst

1.Mrznoucí mrholení, kdy čelní sklo bylo náhle neprůhledné a musela jsem na místě zastavit. Pustila jsem větrák na skla a zase se zařadila do provozu ( zastavila jsem na zastávce MHD).
2. Během vánoční návštěvy příbuzných stoupla voda tak, že policie zavřela dálniční přivaděč. Což jsem nevěděla a jinou cestu neznala. Viděla jsem na trávě parkující auta, řidiči sušili ponožky a koberečky- projela jsem kolem nich do zákazu a mířila půlmetrovou vodou k dálnici: věděla jsem, že nesmím zastavit, to by byl konec. Projela jsem, ale pak se mi orosilo čelo- při pomyšlení, co se mohlo stát.

Kajoch

Vánice…když jsem jednou jel služebním autem na schůzku se zákazníkem a zůstal jsem na půli cesty zavátý sněhem.V polo­botkách a obleku se vyhrabávat tehdy bylo docela dobré maso:)

Nandi

Docela velké kroupy(asi 3 – 4 cm), auta stavěla pod stromy.K tomu dost pršelo.

Ametyst

Podobných historek mám hodně, netřeba mi googlit. 🙂