Jaké nářadí jste měli po ruce, když se porouchala televize v dobách socialismu?!

Já měl pod ni položené štípačky a když třeba lítal obraz a nešlo to naladit knoflíkem, tak bum bum do boku a už to zase šlapalo.

Nejlepší odpověď
gecco

Na „bum bum“ stačila pěst, ale v šuplíku TV stolku jsem měl šroubovák a dvě nebo tři elektronky…
😉

Další odpovědi
Klaproth

Nářadí jsem nepoužíval, když nepomohlo pobouchání nebo naklonění, tak jsem volal servis. Obvykle stačilo vyměnit lampu, někdy se musel přepájet nějaký odpor.

Emefej

Žádný vercajk jsem nepoužíval. Znal jsem přesně místo, kam stačilo zabouchat. Když už to nepomáhalo, tak jsem objednal opraváře pana Zuckera a on to opravil.

led

šroubovák a elektronku PCL85
na buchnutia stačí aj nežná ženská ruka

rouzi

😁 Já musela bouchnou z vrchu pak zase šla, až na to šumění.
Jo to bylo hrozné pokoukání. ☹

orwell

Tak to já jsem byl mnohem vybavenější. Kromě vychylovacích cívek a VN transformátorů jsem měl skoro všechno. Nejčastěji vyměňované elektronky, kromě uvedené PCL85, byly PL 500 (t.č. za 50,– Kč), DY 86, PY 88 a ještě pár dalších. S opravami jsem postupně končil s příchodem barevných přijímačů. Jo, to byly časy…

tforro

Kamarád, jelikož je opravoval, tak měl po ruce všechno nářadí, včetně náhradních dílů. Nejlepší věc, co z vybavení měl, byl drát stočený dokola a připojený na trafo. Tím přejel u zapnuté televize přes obrazovku a tím jí demagnetizoval. Obraz byl poté mnohem lepší. Ukazoval mi to již na barevných tv, kde tímto jednoduchým trikem parádně oživil barvy…

Jo a ještě, víte co je to kanálový volič? Potkam s právem hlasovat. 🙂

Kyta

Pájku:)

anonym

Gecco, ta bedna snad byla z dubu, to víš, sovětský Rekord. Viz: http://radim.gzk­.cz/tvp/obraz­ky/rekord1.jpg

Jinak palec.

gecco

Tak takovou TV jsem nikdy neměl…
Rodičové měli jako první, tuším, Dajanu – http://www.tvmu­zeum.net/obr/TV014_f0m­.jpg

anonym

Ten Rekord byla naše první televize. Anténa (dipol) měla rozměr snad dva a půl metru. Mezi trámy na půdě se s ní těžko manipulovalo. Je, to byly časy.

gecco

Ten dipól jsme měli na baráku – na střešním stožáru, ještě taky…
😉
Jo – to byly časy – na střeše čtyřmetrovej stožár, na něm tři antény (jednička, dvojka, poláci), pod střechou aktivní slučovače…
A když foukalo, ´kymácel´ se obraz…
😉

anonym

😁