Domisnikis

Jaké napětí potřebuje 50 diod?

jaké napětí potřebuje 50 diod? Daly by se napájet 9V baterií ? nebo jakou baterií? nerad bych to zapojoval do elektřiny…

Nejlepší odpověď
gecco

  1. není dioda jako dioda – potřebné napětí se u různých diod může lišit
  2. neuvádíš, zda chceš seriové nebo paralelní zapojení (nebo kombinaci)

Takže si zjisti, jaké diody máš – a pak se kukni sem – http://zajima­vebastleni.sweb­.cz/ledky.html – na principy zapojení…
___
Jen – baterie 9V není pro napájení tohoto příliš vhodná, má malou kapacitu…
😉

Další odpovědi
Quimby

To záleží na těch diodách…
9V by mělo stačit jako napětí, pokud se jedná o malé diody, tak se používá spíše 1–2V a proud v řádu desítek miliampérů.
Do zásuvky to nezapojuj ani náhodou, akorát si je spálíš, pokud ne něco horšího.