Jaké musí mít dítě parametry, aby mohlo sedet na předním sedadle automobilu?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka se již několikrát objevila. Stačilo dotaz zadat do modré lišty nshoře.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&q=D­%C3%ADt%C4%9B+na+p­%C5%99edn%C3%AD­m+sedadle&sa=Vyh­ledat&siteurl=www­.odpovedi.cz%2F#1324

Další odpovědi
standa

Dítě musí být současně větší jak 150 cm a těžší než 36 kg.

btw. věkové omezení 12 let už v zákoně není…

§ 6 silničního zákona

(1) Řidič motorového vozidla je…povinen

  1. nepřepravovat ve vozidle… které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem,
  1. dítě mladší tří let,
  2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,
  1. přepravovat ve vozidle…které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky;

p.s. a ještě jedna drobnost:

  • hojně používané tzv. ´podsedáky´ nejsou onou „autosedačkou“, kterou jako jedinou zákon připouští
  • já jsem byl v tomto směru kontrolován policií 2× (mám 8 letou dceru, 130cm a 30 kg) a podsedák na zadním sedadle spolu s autopásem normálně prošel 🙂

cukrar

opět doplním správné odpovědi, záleží i na typu vozidla......