Které motocykly Jawa ČZ jsou ceněné?

Zajímalo by mě, které motocykly z dob Jawy a ČZ jsou tak historicky velmi ceněné? ( Jawa 350 konopnice,Jawa 350 california,ČZ 175/501+502 a­j.. Děkuji

Odpovědi
Kryšpín

Možná Jawa 350 čtyřválec typ 673 z 60 tých let, 13 tisíc toček, sedmikvalt s maximální rychlostí jenom 260 km, ale v té době byla nejrychlejší na mistrovství světa, dále Jawa 350 dvakrát OHC na čemž jezdil Franta Šťastný. Vývoj byl ukončen z důvodů, že na tomto typu měl těžkou nehodu vynikající jezdec Bill Yvy.
ČZ 420 typ 860, původně 350, později objem zvýšen, čtyřválec z roku 1960 s podobným výkonem jako Jawa..