O.D.

Jaké mohou být postihy za řízení motorky bez řidičského průkazu pro nezletilou osobu?

Jednalo se o motorku od 15 let(je mi 16). Jel jsem s majitelem, který řidičák vlastní a také mu není 18. Bylo to v malé vesnici ve 3 ráno(naprosto žádný provoz). Budu muset na nějakou komisi a chtěl bych trochu vědět co mám čekat.
Doplňuji:
(Omlouvám se, ale asi sem netrefil kategorii. Kdyby to mohl admin přesunout bylo by to super. díky)

Odpovědi
lukas.zmizik

Takže přestupek by měl být ohodnocen podle § 125c/1e) 1. – tedy 4 body, pokuta 25 000– 50 000 a zákaz činnosti na 1–2 roky – po tu dobu si nebudeš smět začít dělat řidičák.

Obávám se že úředník se bude muset držet tohoto zákonu, že to bylo ve 3 ráno v malé vesnici a nebyl provoz nijak nehraje roli.