Frogman

Jaké množství mikroplastů v našem těle nás může zabít?

https://domaci­.eurozpravy.cz/e­kologie-a-zemedelstvi/232387-mikroplasty-v-pitne-vode-zustavaji-i-po-uprave-ukazala-studie-ceskych-vedcu/

Mikroplasty jsou tak malé, že se mohou prý krví dostat kamkoli v našem těle a my se jich neumíme zbavit. Až budeme v sobě mít nějaké větší množství, zůstaneme ležet na zemi a už nám nikdo nepomůže.
Jaké množství v gramech či jiné množství by měla být smrtelná dávka?

A nemělo by se jim spíš říkat nanoplasty za chvíli? :D

Nejlepší odpověď
Drap

To ještě nikdo neví.

Další odpovědi
Edison

„Jejich zdravotní nezávadnost nebo naopak škodlivost není dosud prozkoumaná.“

Takže nevím, kde jsi k té informaci přišel.

Zdroj: https://domaci­.eurozpravy.cz/e­kologie-a-zemedelstvi/232387-mikroplasty-v-pitne-vode-zustavaji-i-po-uprave-ukazala-studie-ceskych-vedcu/

zjentek

Až se bude počítat v gramech, už to bude jistě zlé. Zdroj: Hypotéza.

Kryšpín

Hodně pít balenou vodu, poté láhev používat na další pitivo, obědy v plastu, doma mít plastová okna, dveře, podlahy, ošacení nejlépe od rákosníků, dětem kupovat hračky s plastů, nádobí a.t.d., možná se to pak povede

Frogman

Jo, máš pravdu, zatím to tak je. :)

In studies in other areas of chemistry, scientists have discovered that nanoparticles of a substance often behave differently in living things than particles with a larger size. Nanoparticles are small enough to enter cells.

If scientists eventually discover that the microplastic particles are causing health problems—or if the particles eventually do so if their concentration increases—it may be too late to avoid the problems.

Frogman

(@Edison)

Frogman

https://owlca­tion.com/stem/Mi­croplastics-in-the-Human-Body-and-Potential-Health-Effects

Dnes nějak dost zapomínám… :DDD