nyjono

Jaké množství koupelové soli je přiměřené pro koupel v běžné vaně?

V návodu se píše přiměřené mno6ství. 2 různí výrobci.
Dík.

Odpovědi
Kepler

Koupelových solí je mnoho druhů. Kdyby si chtěl udělat vodu z Mrtvého moře, stejně koncentrovanou, tak bys toho musel nasypat nejmíň 20 kg a nedoplatil ses. Znám lidi, kterým by to moc draho nevyšlo a klidně by se mohli koupat v šampaňském. Sami vyplní téměř celou vanu a zalijí se pár flaškami. Pak jsou různě aromatizované soli se silicemi apod., kterých stačí jen několik polévkových lžic. Je fakt, že výrobci moc dávkování neuvádějí, asi se spoléhá na to, že zákazník si své dávkování sám najde.

aliendrone

Koupelová sůl je spíš placebo přípravek (navzdory různým tvrzením, že je to zdraví prospěšná věc). Lidské tělo sice snese opakovanou koupel ve slané vodě, ale sůl jak jistě víš vysušuje – venkoncem podívej s někdy u moře na starší lidi, kteří často přicházeli do styku s mořskou vodou. Vzhed jejich kůže obvykle ihned prozradí, že měli s mořem hodně co dočinění.

Běžné koupelnové soli jsou obohacny různými aromatickými esencemi a dobarveny. To proto, aby ti nedocvaklo, že sis koupil obyčejnou sůl za 50×, i vícekrát vyšší cenu, než je běžné. Nicméně je to chemie, s přírodou to nemá nic společného (dokonce mohou ve vzácných případech nastat i různé komplikace).

Dávkování se neudává ZÁMĚRNĚ, prostě proto, abys sypal co nejvíc. Čím víc sypeš, tím dřív si musíš koupit novou.

Radius

Já si nedávám žádnou sůl do vany. Na chatě v létě mi také nevadí, že v řece (která teče 100m od nás, ani v rybníce) není sůl. Jinak používám jen mýdlo (ale ne moc) a vlasy si myju šampónem.
Můj bratr je alergik a astmatik tak vím, že se to nemá s chemií přehánět a tak nepoužívám ani žádné deodoranty atd, bratr také ne (díky tomu nemá žádné problémy).