Kura

Jaké množství doutníků si mohu dovézt z dovolené na Kubě?

Prosím i o odkaz.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

http://www.exo­ticacuba.cz/du­lezita-upozorneni
Tabák a doutníky: turista si může z Kuby odvézt

do 20 ks jednotlivých volně balených doutníků, bez toho aniž by prezentoval doklad o jejich zakoupení,
do 50 ks doutníků, které jsou zabaleny v originálních uzavřených krabicích, oznámkovány a opatřeny hologramem, bez toho aniž by prezentoval doklad o jejich zakoupení
více jak 50 ks jednotlivých doutníků, jejichž hodnota nepřesahuje 5 000 CUC, k tomu musí předložit doklad o nákupu, který realizoval pouze v síti autorizovaných prodejen. Takovéto doutníky musí být vyváženy v originálních krabicích, přelepeny známkou a opatřeny hologramem.

Jestliže vývoz doutníků nesplňuje výše uvedené informace, mohou být celním úřadem zabaveny.

Podle dostupných informací lze z Kuby vyvézt maximálně 50 ks doutníků na osobu s tím, že musí být k dispozici doklad o jejich legálním nabytí. Doporučujeme ověřit si tuto informaci na zastupitelském úřadě Kuby v Praze. Kontakty v kapitole Státy a území – Kuba – Kontaktní cizí úřad.
http://www.mzv­.cz/jnp/cz/zah­ranicni_vztahy/vy­rocni_zpravy_a_do­kumenty/poskyt­nute_informace/vy­voz_doutniku_z_ku­by.html