bolak

Jaké měl Hitler na škole známky?

Především by mě zajímalo co měl z mravu, jestli jednotky.

Nejlepší odpověď
annas

O známce z chování, tehdy z mravů se v žádném zdroji nic nepíše. Takže bych řekla, že se v mládí choval :mravně". Jinak o H. prospěchu:

„Hitler navštěvoval nejméně pět základních škol. (V jiném zdroji se uvádí 3).. V době, kdy navštěvoval školu v benediktýnském klášteře v Lanbachu, zpíval ve sboru a snil o tom, že se stane knězem. Prospěch na základní škole měl vcelku dobrý, ale na střední škole v Linci se značně zhoršil a nakonec střední školu vůbec nedokončil. Pouze ve dvou předmětech měl výborný prospěch. V dějepise a výtvarné výchově. Veliký vliv na formování prvních Hitlerových nacionalistických názorů měl právě jeho učitel dějepisu Leopold Pötsch.“
http://kopyta­.netstranky.cz/a­dolf-hitler/

Další zdroj
http://www.dru­hasvetova.estran­ky.cz/clanky/zi­votopis.html
Doplňuji:
Něco o tom, jak Hitler naložil se svým vysvědčením – Prima ZOOM.

„Své sekretářce Christě Schroederové jednou Hitler vyprávěl o tom, jak se příšerně opil po závěrečných zkouškách na škole… S kamarády tehdy slavil jejich úspěšné složení a strašně se opil levným vínem.
Zřejmě si z večera nic nepamatoval; o to větší hrůzu zažil druhý den, když mu ředitel vrátil originál vysvědčení – jednoznačně potřísněný výkaly. Mladý Hitler ho zřejmě po cestě z večírku použil jako toaletní papír…“

http://zoom.i­prima.cz/clan­ky/hitler-alkohol-kdyz-vudce-tajne-popijel

". Hitlerovo poslední vysvědčení (září 1905) bylo následující:
Francouzština – Nevyhovující; Zeměpis -Uspokojivé
Němec – Adekvátní; Gymnastika – Vynikající
Historie – Uspokojivé ; Fyzika – Adekvátní
Matematika – Nevyhovující; Art – Vynikající
Chemie- Adekvátní ; Geometrie – Adekvátní

http://www.his­torylearningsi­te.co.uk/Adolf-hitler.htm

Vysvědčení mladého Adolfa
http://uncyclo­pedia.wikia.com/wi­ki/Little_Adol­f%27s_School_Re­port

Další odpovědi
ten který je

Jednotky ne.Hitler pocházel z rodiny rakouského celního úředníka. Byl nadaný, nedokázal však systematicky pracovat a dodržovat kázeň, a proto nedosáhl maturity. Toužil stát se umělcem, pro nedostatek výtvarného talentu však nebyl přijat na uměleckou školu. Po smrti rodičů se protloukal ve Vídni jako nezaměstnaný bez domova.

Zdroj: cs.wikipedia

Emefej

Často se stěhovali, chodil postupně do pěti základních škol, to asi prospěchu nepřidá.

marci1

Výkony Adolfa na základní škole, kam byl zapsán 1. května 1895, byly údajně vynikající. Na svém vysvědčení měl vždy jen samé jedničky. To se však změnilo s příchodem na střední školu. Podle svého učitele byl velmi inteligentní a talentovaný. Ve vysvědčení, které dostal po ukončení prvního ročníku na reálce v Linci, je uvedeno, že byl nepravidelně pilný a jeho výkony v matematice a přírodovědě nepostačovaly na postup. Později Hitler vysvětlil ve svém autobiografickém programovém díle „Mein Kampf“ objasnění tohoto neúspěchu, které podle všeho co víme odpovídá skutečnosti : „Co mě těšilo, učil jsem se… co se mně zdálo bezvýznamné nebo mě tak jako tak nepřitahovalo, to jsem zcela sabotoval.“
http://www.druha-sv-valka.estranky­.cz/clanky/adolf-hitler.html