martina1

Jaké máto rádi víno?A šetříte na penězích při výběru?

Teď jsem si rozdělala hahvinku a nevím od koho jsem ji dostala,ale asi na mě hodně šetřil:-(Sice to má být Merlot z Francie,nějaký Henri Maison.ale asi z něho bude svařák.Jdu si pro jinou.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlep hned na začátku,ale opravdu jsem si pouze usrkla:-)

Nejlepší odpověď
atriplex

Já piji pouze vína moravská s přívlastkem do ceny 130,–/lahev.

Další odpovědi
ten který je

Dám si občas bílé templářské nebo nějaké z Chile.Moravská vína také nejsou špatná,ale ty kupuji raději v obchodě a ne od vinařů – jako blbej pražák bych si mohl naběhnout na nějakej bolehlav.:-D

panenka

Já Marti víno a alkoholické nápoje nepiju.Piju jen sodovky, čaje, kávu a vodu.

Miroslavst

Já nejsem vinař ani pivař. Máš štěstí, žes to opravila i tím dovětkem, protože už jsem se chystal v tomto stylu odpovědět.
Nicméně k otázce odpovím takto:
Ano, šetřím a mám k tomu důvod. Ty drahá mi stejně nechutnají. Pokud se mi víno vzpříčí na jazyku, je jedno jestli stálo 50 nebo 2000, prostě nepiju. Chutná mi svíčka (klášterní). to je akorát.
A jinak. bůhví cos mu provedla, že ti dal to víno :D

ReHu

Poslední dobou mi zachutnal Modrý portugal. A dávám přednost osvědčeným značkám. Např. Templářské sklepy.

vecernice

Ty extra drahý vína mě nikdy moc nechutnaly.Kra­bicové víno taky moc nemusím,a slámová,ledová vína mě chutnají jako sirup.Jsem z jihu a nepohrdnu dobrým vínkem právě ze sklepa.Vinaři to nemají rádi,ale já k tomu potřebuju vodu.Faktem je ,že když jedu do sklepa,tak řídím a jinak na to ochutnávání taky nemám čas.Tak že příležitostně si vychutnám třeba veltlínské,ale nemůžu říct,že bych měla nějakou vyhrazenou značku.

Tata

Já jsem si vybral svou značku, je to svatovavřinecké, tomu dávám přednost. Rád ochutnám i dražší vína, potom místo abych za týden vypil lahvinku, udělám si měsíční půst a zkusím něco dražšího. Protože mi chutná Vavřineček vyhledávám vína červená, suchá s větším obsahem tříslovin. Samozřejmě, že když mi někdo nabídne bílé víno neodmítnu ho aspoň získávám přehled o dalších druzích vína.

Jahoda

Manžel doveze vždy jednu nebo dvě lahvinky vína z Prahy, ale nikdy si nemohu zapamatovat název. Pokaždé vozí jiné. Já toho ale moc nevypiji, jen si párkrát usrknu. Víc nic. Raději piji obyčejnou vodu, ovocné čaje nebo kávu. Na alkohol totiž moc nejsem… Ale ráda ochutnám. 😛

martina1

Tak to by jste si pane Miroslave zanotoval s mým Miroslavem.K těm cenám.Občas sedím a přemýšlím asi o nesmrtelnosti brouka.Já jsem pivař i vinař podle nálady.Poslední dobou experimentuji­.V Normě mají různé akce na vína,tak koupím láhev a na cenu nekoukám(nepřesáhne stovku žádné)a někdy mě překvapí,že víno za 49Kč je dobré,tak koupím do zásoby..Jinak nám vozí jeden pacient přímo z Mutěnic.Je spolumajitel vinohradu,takže cena je nesrovnatelná s trhem.